Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: päikeseenergia propageerijad peaksid uuesti geograafiat õppima

-
12.07.2022
Riigikogu maaelu külaliikumise toetusrühma Lääne-Virumaa ringkäik. Roela päikeseenergia park, päikese paneel, roheline energia, taastuvenergia, PÄIKESEPANEEL
© Uued Uudised

Eilsetest „Uutest Uudistest“ saime lugeda mujalgi ilmunud äärmiselt tähelepanuväärset” teadet selle kohta, et „SEB aga julgustab majaomanikke päikesepaneelidele mõtlema. Pank toob näiteks, et Eestiga samas kliimavöötmes asuv Saksamaa on maailma neljas päikeseenergia tootja“.

See viitab selgelt, et SEB-i tegelastel on geograafiatunnis jäänud käimata või on seal tegeldud millegi muuga. Sama käib ka meinstriimi ajakirjanike kohta, sest kuidas muidu seletada neile ettesöödetud ironiseerimisvõimaluse kasutamata jätmist.

Nimelt – Berliin asub Tallinnast üle 700 kilomeetri lõuna pool, München aga üle 1200 kilomeetri, sama nagu näiteks Moldaavia. Berliinis on aprilli lõpus puud lehes, peenardel lilled õitsemas, rahval suvine riie seljas. Meil võib samal ajal vabalt veel tuisata, seda on ka korduvalt juhtunud.

Kliimatingimused pole kuidagi võrreldavad, samuti samas kliimavöötmes asuvas (parasvööde nimelt) Norras näiteks 120 kilomeetri peale 20-kraadised temperatuurikõikumised. Niipalju siis „samast kliimavöötmest“ – kütteperioodi pikkused ja kulutused on meeletult erinevad nii ehituses kui küttes!

Ühest teemast veel. On üsna märgiline, kuidas reageeritakse Prantsusmaal presidendi tegevusele aastatetagusel tollesama Uberi toetamisel. Seda nimetatakse ei rohkemaks ega vähemaks kui riigireetmiseks ja nõutakse tema tagasiasumisist.

Patriootide partei juhi Florian Philippo sõnakasutus on omane ka paljudele teistele: „Macron peab erru minema, Ta reedab Prantsusmaa ja selle firmad, riigi, õigusemõistmise, rahva – välja!“ „The Guardiani“ andmetel tegi Macron 2015. aastal kõik, et Uberile korraldada seadustest möödahiiliv sile ja muretu tee Prantsusmaa turule, keda ei tüüta ei maksuamet ega teised „tüütused“.

Meil arvati ilmselt Reformierakonnas, et Palling (kindlasti mitte ainuisikuliselt) on oma töö juba niikuinii löödud kaardina ja seega kasutuna sama Überiga teinud, lähitulevikus talle mõnd avalikkusele nähtavat kõrget kohta pole ette nähtud ja tema võib meediale sööta küll – no nöögivad pisut ja unustavad, kuvand läbipaistvuse suurendamisest ja „sallimatusest“ sahkerdamiste vastu on loodud.

Andres Raid, ajakirjanik