Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: sugu vahetanud sportlased sõna otseses mõttes purustavad ja mitte ainult rekordeid

-
16.09.2021
Naised MMA-s. Pildil võistlevad naised on seda sünnilt ja pole looga seotud, pilt on illustratiivne.
© Scanpix

„Midagi on siin maailmas viltu läinud, aga võib-olla tundub nii ainult ajast ja arust kaasaajale jalgu jäänud inimestele. Sport on ikka ees liikunud ja suunanäitajaks olnud, kõikvõimalikud LGBT-d on selgelt näitamas, kuhu suundume. Jutt on nelja tähe kombinatsiooni viimasest – t tähest ja tähendab see transsoolisi.

MMA (vabavõitlus – toim.) on suhteliselt brutaalne, suurt jõudu, osavust ja paljut muudki veel nõudev. Selge, et meestel on siin naiste ees eelis. On ikka või?!

Äsja toimus USA-s järjekordne suurvõistlus naiste klassis. Alana McLauglin purustas selles Celine Provosti. Matš on tähelepanuväärne, kuna selle võitis võistleja, kes oli alles hiljuti veel mees.

Pisut eellugu ka. 2014. aastal esines esimene avalikult transsooline naine Fallon Fox (endine mees) oktagonis (MMA areen). Ta suisa purustas oma vastased sõna otsese mõttes, tema arusaamist ja suhtumist  peegeldab üsna värvikalt  tema enda postitus oma matšide kohta Twitteris:

„Lihtsalt teadmiseks. Ma lõin kaks tükki nokki. Ühe naise pealuu oli katki, teisel mitte. Ja ma lihtsalt nautisin seda. Mulle meeldib laiaks litsuda neid, kes ajavad transfoobset jama. See on tõeline õnnistus! Ärge pahandage!“

Meie loo kangelane on aga McLaughlin, kes olevat kannatanud noorpõlves seksuaalse iseloomuga kiusamise all ja oli tol ajal muidugi poiss. Edaspidi läks aeg kiiresti ja 2003.aastal ühines ta USA sõjaväega „ülima ümberkehastumise“ sooviga.

Temast sai edukas SF-i liige ja see pole nali. Special Forces on USA armee absoluutne eliit, nende füüsiline, vaimne ja kogu muu ettevalmistus on orienteeritud vaid ühele – ülesanne täita, valu ja kannatusi mitte tunda ja vaenlane hävitada. Seda neile õpetatakse ja  valituks saavad vähesed.

McLaughlin oli üks nendest. Siis veel Ryani nime kandev eriüksuslane  teenis armees kuus aastat, oli Afganistani veteran. 2010. aastal alustas ta soomuutmise protsessiga  ja lõpetas selle protseduuri kirurgiliselt 2016. aastal Taimaal.

Tänaseks on ta alustanud edukat karjääri MMA-s. Kas palju õnne talle? Või kaastunne hoopis spordile tervikuna, kuhu veel? Millest selline irisemine?!

Vaadake allolevat Alana McLaughlini pilti …naissportlane missugune…“

Andres Raid, ajakirjanik