Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets: vähem föderaliseerumist, rohkem rahvusriiki!

-
05.11.2024
Anti Poolamets.
© UU

Teisipäeval esines Riigikogus peaminister Kristen Michal, teemaks oli ülevaade valedevalitsuse tegevusest Euroopa Liidu poliitika teostamisel, pärast mida esines kriitilise sõnavõtuga EKRE saadik Anti Poolamets, kelle kõne puudutas ka Peeter Tali ja Euroopa Liidu asjade komisjoni tegevust.

“Peaminister on küll kadunud. Vahel kadus ka Kaja Kallas ära, nüüd on kord Michali käes. Loodan, et ta leiab tee kõige tähtsama teema aruteluni, sest ta ka ise peab seda teemat väga oluliseks.

Aga kuulates peaministri kõnet, võin siis tõlkida seda maakeelde: Euroopa Liit peab veel kiiremini föderaliseeruma. Nii ma sain peaministri kõnest aru. Veel rohkem suveräänsuse äraandmist, võite lugeda tõlkes. Tõepoolest, parlament on meil põhiseaduslikult ühekojaline, mõistagi, enesestmõistetavalt. Paraku põhiseaduslik nihilism käib liberaalse režiimi juurde kohustuslikus korras, nii mulle tundub. Trepialune Euroopa Liidu asjade komisjon on muutunud üha rohkem de facto parlamendi teiseks kojaks, mis täidab üha rohkem föderaalse Euroopa seadusandluse maaletooja ebaseaduslikku rolli.

Meie kuklasse hingab samamoodi tsensuuriseadus, vaenukõne seadus, mis siis, et see on täiesti ebaseaduslik, täiesti põhiseadusvastane. Eesti põhiseaduse, inimõiguste konventsioonide, kõige vastane tsensuuriseadus. Te teete seda ikka! Ja seda tehakse Euroopa Liidu survel. Te surute maha konkurendid ja vaba mõtte ja vaba sõna, vaatamata sellele, et peaminister seda just toonitas.

Sõnad ja teod ei lähe mitte kuidagi kokku. Liberaalne partei on osutunud kõige tähtsamaks käteväänajaparteiks. Mäletame, kuidas Maris Lauri tuli seda meile kaela suruma ja seletas, et sa ei ole vihakõne, see on vaenukõne. Sõbrad, vaadake ikkagi sisu, see on konkurentide mahasurumise seadus, see on 1934. aasta hõnguline seadus.

Euroopa Liidu paradoks on, et nii nagu juhid ees, nii teised järel. Euroopa Komisjoni lastakse juhtima inimene, kelle osas on kahtlus ravimifirmadega suurejoonelises kokkumängus COVID-i ajal. Muidugi tõendid selle kohta kaovad, nagu tippkorruptsiooni puhul ikka. Olgu see Eestis siis Tallinna Sadama suur korruptsioonijuhtum või Slava Ukraini Eesti 200 edukaima häältetooja Johanna-Maria Lehtme osas, kus mitte miski ei liigu. Jah, Eesti 200, teie kunagine liige on kõige suurema kahju toonud sisse Eesti Ukraina-toetamisele rahva hulgas. Ja te ei tee mitte midagi selle nimel. Teie endine esimees Tsahkna ütleb, et mis siis, mis siis, milles asi. Ja te võitlete enda arvates Ukraina eest. Tehke midagi vähemalt, et oma mustad plekid maha hõõruda mingi vänge seebikiviga. Te ei tee seda, te ainult praalite.

Euroopa Liidu kõrgeks välisesindajaks edutatakse Kaja Kallas, kes jäi vahele perekondliku Vene-äriga. Vassis ja salatses oma tulude osas. Te kõik toetasite sellist häbematut tegelast, üdini plekilist tegelast Euroopa kõrgemal ametikohal. Kas tõesti kedagi võtta ei olnud? Vaadake saali, juba praegu ma näen siin inimesi, kellel ei ole sellist taaka seljas. Aga te saadate sinna kõige plekilisema. Aga eks ämma kapp on põhjatu nii nagu praeguse Reformierakonna peaministri kunagise rahastamisskandaali peategelase puhul. Ämma kapp on põhjatu. Autorollo skandaali peategelane edutati Euroopa järelevalve organisse – see on ju absurdne. Ikka leiti kõige määrdunum inimene. Nii et Eesti on esikohal – ma arvan, mul ei ole kindlat statistikat – üdini plekiliste inimeste saatmisel Euroopa Liidu juhtorganitesse. Üks esikoht on meil käes.

Rohepööre, forsseeritud rohepööre, maksude kehtestamise õiguse kaaperdamine CO2 maksude kaudu, kogu energiasüsteemi, transpordi, isegi ehitusvaldkonna ümberkujundamine, põllumajandusele uute koormiste kehtestamine, uskumatu bürokraatiatsunami, rohepöörde inimtekkelise kliima soojenemise hüsteeriat õhutades, kestlikkuse aruanded kõigile ettevõtjatele, juba kehtestatakse üle 100 sotsiaalse soo. Peaminister, kas tõesti suvasooliste teema on suur ülesanne, miks teid siia kutsuti? Või peaks see olema julgeolek ja toimetulek, nagu mina arvasin?

Muide, hüsteerial on tagajärjed. Paljud noored räägivad, et sellisesse inimese poolt hävitatud loodusega maailma nad ei tahagi lapsi saada. Kui kunagi on hüsteeria möödas, on tuhanded lapsed sündimata ja selle hüsteeria õhutajad on selle kaasosalised.

Peaminister kiitles, et hulk energiaarendusi on käimas. Tuletan meelde, et Sri Lanka tegi rohepööret eriti eesrindlikult, see lõppes pankrotiga ja president põgenes paanikas. Loodame, et te lähete lihtsalt kusagile eraettevõtlusesse tööle ja saate teada, kust tuleb riigi maksuraha. Siis pärast seda võib-olla oleks poliitikasse kasulikum naaseda.

Rohepöörde käigus kaaperdatakse meie maavarad. Kontsessiooniseadus on väljatöötamisel. Muide, eelmine ELAK-i esimees Liisa Pakosta rääkis, et Euroopa Liit nügib meid maavarasid välja kaevama. Aga vähemalt tema ütles, et me ei peaks nii kergelt neile seda lubama. Praegu lükatakse punast vaipa ette rahvusvahelistele ärikatele, kes meie varad peaksid välja kaevama. Ja esimene 30 tonni on välja võetud.

Seda püütakse teile kõige lihtsamaks teha. Peaminister muudkui kiidab, kliimaminister loodab samuti fosforiidiga riigile sadu miljoneid kokku kühveldada. Eesti hakkab kaevandama kõike, mida kaevandada saab, et riik teeniks ikka haruldaste muldmetallide pealt. Muide, 60% tuleb Kongast akutehnoloogiate jaoks, kus on väga levinud lapstööjõu, nii et kaudselt peaksite mõtlema, et lõpetada kõigepealt Kongos see inimvaenulik äri ära.

Rail Baltic. Sellest ei olegi mõtet pikemalt rääkida. Selleks tuleks moodustada riiklik komisjon nagu Lätis ja teha kindlaks, kuhu raha läheb ja kas seda üldse tuleb.

Ukraina. Peaministriga olen ühes asjas nõus: 25 korda suurema majandusliku jõuga Euroopa Liit ei suuda ega pinguta piisavalt. Sõjalise abiga koonerdamine ei tähenda muud kui Ukraina vabadusvõitluse reetmist. Kui Euroopa Liidu riigid tahaks, siis nad suudaks. Praeguse abi mahuga Ukraina okupeeritud alasid vabastada ei suuda, kõigi silme all agressor rühib edasi. Ei saa nii, et pool aastat jagatakse ühte õhutõrjesüsteemi. Meie võimalus on näidata eeskuju, kahjuks meile ei tulda järgi. Ehk vähem föderaliseerumist, rohkem rahvusriiki!”