Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Aafrika kuumeneb üle ja muutub elamiskõlbmatuks? Aafriklased ise pole sellest küll midagi kuulnud…

-
19.05.2024
Ei tundu, et selles Aafrika farmis oleks kuumakatastroofi, pigem napib investeeringuid, väetisi ja taimekaitsevahendeid.
© Scanpix

Postimees on kokku keerutanud juhtkirja “Valides julgeoleku, saame kliima pealekauba” ning orientalist ja ühiskonna tegelane Peeter Espak küsib sotsiaalmeediapostituses selle peale: “Kas keegi saab aru, et mis see juhtkiri tähendab või öelda tahab?”

“Muuhulgas ootavat meid ees olukord, kus “Aafrika muutub elamiskõlbmatuks ja sajad miljonid lähevad liikvele” – kust selline asi nüüd järsku välja kargas? Olin alles konverentsil koos Aafrika päritolu teadlasega, tema polnud küll kuulnud, et tema kallis kodumanner muutub elamiskõlbmatuks. Pigem ikka vastupidi, laias perspektiivis ennustatakse Aafrikale hoopis korralikku majanduslikku tõusu, mis GDP arvestuses juba täna on planeedi muudest piirkondadest keskmiselt kõrgem.

Aga need …id ei tea ise ju mitte midagi! Pole lääne äärmuslastelt saanud õiget indoktrinatsiooni. Kus on ükski olgu teaduslik või ratsionaalne tõestus või natukenegi usutav loogika Aafrika elamiskõlbmatuks muutumise kohta? Kõik teavad, et see on lihtsalt vasakäärmuslaskonna kuvand endale sobiva pagulaspoliitika läbisurumisel.

Majanduspagulased ja sõjapagulased, kes saabuvad piirkondadest, kus sõda ega isegi nälga pole, ei ole enam häälte saamiseks müüv kuvand – nüüd hakkavad meile tulema kliimapagulased, sest nende koduküla põleb kliimakatastroofis ära! Kuri lääne kapitalist (eriti juut) on aga selles süüdi – järelikult oleme kohustatud oma piirid avama või õigemini uues avatud maailmas piirid üldse kaotama. Alustades Iisraelist muidugi.

Mis asi on “kliimavõitlus”? Kas Lembitu & Sons poolt alustatud ja Taara poolt toetatud muistse vabadusvõitluse uus faas? Miks radikaalset luulu esitletakse päriselt olemasolevana ka täiskasvanud inimeste maailmale?

Mina ja valdav osa Eesti kodanikke ei osale ega ka soovi osaleda mitte mingisuguses kliimavõitluses – sest mina ja keskmine eestlane (ja ka siinne muu elanik) ei ole fundamentalist ega ka radikaal. Keskmine Eesti inimene kaitseb ja hoiab loodust ja pooldab ka väikseid maakoole, mitte ei tegele maailmarevolutsiooniga.

Kes need “meie” oleme – ehk miks keegi räägib “meie” nimel – minu käest keegi küll küsinud pole, kasutades klassikalist maamehe retoorikat. Mina ja suur osa eestlasi toetab kiirkorras tuumajaama rajamise alustamist, absurdsete rohekavade kohest hülgamist ning Eesti normaliseerimist taaskord peavoolu mõttemaailma eemale radikalismist. Eelkõige tagasi turumajandusse ja vabasse ühiskonda.

Kas minister ei ole ikkagi piisavalt punane ja kliimaaktiviste peab hoopis kuulama? Või vastupidi? Kliimaaktivistid aga peavad aru saama, et ikka vabadus on ka oluline ja tuleb võita sõda – aga meie vabaduse garanteerivad päikesepaneelid ja üksikud tuulikud?

Samas on täiesti arusaamatu, et mil moel sõda, vabadus, kliimaminister, Venemaa, kliimaaktivistid, Aafrika, tuulikud, Ukraina, kliimakriis, Metsküla kool, Gazprom, sajad miljonid liikveleminevad pagulased, päikesepaneelid ja kõik kasutatud kuvandid nagu üheks tervikuks on kokku saanud.

Ehk mis see värk või körtpärtli särk kokku üldse tähendab: “Kliimaaktivistid ja looduskaitsjad peavad mõistma, et kui me seda sõda ei võida, siis on ka kliimavõitlus kaotatud. Aga nõrga majandusega sõdu ei võideta. Olgu pealegi ebapiisav, aga iga üksik elektrituulik ja iga päikesepatarei on investeering meie vabadusse ja ühtlasi investeering meie laste tulevikku. Me ei pea valima kliima või julgeoleku vahel – valides julgeoleku, saame kliima pealekauba.”

Allikas: sotsiaalmeedia

Toimetus lisab: “Huvitav, miks investeerivad ratsionaalsed hiinlased nii palju “ärakõrbevasse” kontinenti?”