Aare Pällin: Kas Trumbiks osutusid lihtsad väärtused?

Rubriik Arvamus On
- Updated

Ameerika Ühendriikide presidendiks on saanud Donald Trump-saksa juurtega šelf- made man-mees, kes veel aastakümned tagasi oleks vastuvaidlematult kehastanud iga lihtsa ameeriklase unelmaid-majanduslik edu ja lihtne, traditsiooniline seksuaalkäitumine, millest avalikkusele teada kolm abielu ning lisaks valimiskampaania-aegsed lisateavitused daamide tähelepanupüüetest.

Skandaalne on tagantjärele vaadates see, kui muutunud on vahepealsel ajal ühiskond Ameerikas, mitte Donald Trumpi käitumine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Traditsiooniliselt, võib-olla küll mitte parima lastetoa kohaselt, käituva presidendi iga tegu puhuti ühtäkki suureks, seda üritati muuta kummaliseks ning naeruväärseks. Vastaspoolel seisid aga lisaks demokraatide töölisklassi sinikraedele LBTG aktivistid, lausliberaalid ning multikultuurseed internatsionalistid ja inimkaubitsejad, kelle poliittoode oli olnud Barack Obama.

Ameerika presidendiks oli saanud Barack Obama poliittehnoloogide valiku tulemusena-arvati, et Ameeria ühiskonna üks osa-lisaks sinikraedele teised ühiskonnakihid-väikesepalgalised üksikemad, heitunud ning tööturult tõrjutud naised ja noored ning latiinod ja Aasia ning Lähis-Ida päritolu isikud annavad oma hääle meelsasti alternatiivsele Barack Obamale. Nõnda ka toona juhtus, ka teised valimised õnnestus Obamal inertsist võita. Vähemmõtlevad valijad olid aga lihtsalt kasulikud tarbijad, omamoodi homo soveticused tarbimisühiskonnas.

Reaalsed muutusi aga Obama valimine ei toonud-majandus sööstis kuristikku ning jäi sinna, riiklikud meditsiiniprogrammid jäid sisuliselt realiseerimata ning rahvusvahelistes kriisikolletes toimus endiselt lahingutegevus, mis tõi kaasa massimigratsiooni ning suundumuse Euroopa segirahvastamiseks.

Juba algselt oli osutunud probleemiks ka Obama isik. Tema juudi päritolu kampaaniakorraldajale võis olla valusaks üllatuseks inglisekeelses kultuuriruumis massiliselt levinud viited toonase lugupeetud presidendi pidamisest salaislamistiks.

Seega murdis Trump sisse lahtisest uksest. Küsimuseks oli ainult, kuipalju vahepealne aeg -pea kolmandik inimpõlve, on muutnud inimeste teadvust. Tuleb tõdeda, et valimiskommentaare vaadates jäi mulje, et rohkem on muutunud Eesti peavoolumeedia töötajate teadvus, kui ameeriklaste oma. Rääkida, et inimesed nutsid, keskklassi elamurajoonides, kuuldes, et valituks ei osutunud Hillary Clinton, ei olnud usutav. Kuigi minul isiklikult on samuti siiralt kahju vaprast vanadaamist, kes hea naisena salgas oma abikaasa eelnenud patutegusid ja üliliberaalset seksuaalkäitumist, üritades nüüd saada hääli ning laiendada oma valimissootsiumit korralike pereemadeni.

Kuid lausliberaalsete väärtuste kultiveerimine ning marginaalsete ühiskonnagruppide häälekas esitlemine ja demokraatide poolne massiline  kaasamine kümmekond aastat tagasi oli oma töö teinud-rohkem hääli siiski ei tulnud…

Võitis soov teha traditsiooniliselt oma tööd, saada õiglast tasu oma töö ja loomingu eest, suhelda oma väljakujunenud keskkonnas rahvuskaaslastega ning saata turvaliselt kooli oma lapsed ja loota, et abikaasa jõuab koju, langemata rünnaku sisserännanu seksuaalrünnaku ohvriks.

FOTO: Scanpix

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused