Aastavahetuse poolpurjakil tohuvabohu ei kõneta enam ammu  – mõelgem pigem lihtsale Eesti inimesele!

Arvamus,
- Updated
©UU
Pildike aastavahetuse-eelsest Võrust.

Mustamäe linnaosakogu liige ja Uute Uudiste kaasautor Vsevolod Jürgenson kutsub üles olema ka uuel aastal talupojatarkusest lähtuvad ja mitte minema kaasa õhinapõhise solvumiskultuuriga.

“Aknast välja vaadates saab selgeks, et seekord saabub uus aasta tibutava vihma ja pilvise taevaga. Aga ega see tähenda, et lumi sellel aastal tulemata jääb. Olgem positiivsed ja kui mõni vargsi ligihiilinud sajataja hakkab hirmutama lõplikult vussikeeratud kliimaga, siis ärgem laskem tujul langeda. Ikka on olnud soojemaid ja jahedamaid aegu ning nagu ütleb rahvasuu, ega tali taeva jää!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meie päevisse on sugenenud liiga palju talupojatarkust välistavat õhinapõhist solvumist ja oma õiguse tagaajamist. Iga vähegi endast lugupidav tegelane on üleöö muutunud suunamudijaks või vähemalt blogigeeniuseks. Jätkuks vaid lugejaid, kes kogu selle poolmeedias avaldatava rosolje endale sisse ahmiks!

Parem pole lugu ka pärismeedias. Higi, veri ja pisarad müüvad? Või siis enam ei müügi, nagu kinnitab lehtede tiraažide kokkukuivamine ja internetisaitide tasuliste artiklite tellijate arvu kiire vähenemine. Ja kui ajakirjanike äng kasvab suuremaks elust enesest, minnakse otsima uut postimeest või vähemalt kirjakandjat, kellele oma paljastamisoskus kasudega maha ärida.

Aga vaimse striptiisi kõrgaeg näikse siiski möödas olevat ning inimesi huvitavad taas märksa lihalikumad ja maisemad asjad, kui populismikuradi ja rahvuslusega hirmutamine. Üks tont käib ringi mööda Euroopat, teda olevat nähtud nii Brüsseli kui Strasbourgi metroos postitantsu vihtumas. Segasel ajal asi seegi!

Aasta lõpul koostatakse mõjukate edetabeleid, ilgutakse üle dopinguskandaalid ja plagiaadina valminud lõputööd. Telekanalid võistlevad glamuuris ja sädeluses ning poolpehkinud naljamehed viskavad iseendale ära pannes kopitanud kilde. Ent kogu see aastavahetuse poolpurjakil tohuvabohu ei kõneta enam ammu. Igav on, härrased!

Õnneks on ka praalimisest, mudamaadlusest ja alatust ärategemisest vaba Eesti – lihtsad, toredad eesti inimesed, keda on enamus, ent kes jäävad ajakirjanduse ülespuhutud skandaalide ja õiendamise varju. Nad ei vehi plakatitega tänavail, nad ei kerja oma viitteist minutit kuulsust, nad lihtsalt elavad, teevad tööd ning armastavad oma maad ja kaasteelisi.

Tänu neile suurepärastele inimestele püsib riik, mille vabaduse eest on seistud. Nemad on tõelised kangelased, kellest tuleks aastavahetusel rääkida, keda kiita ja kellega ühiselt rõõmustada.

Head uut aastat, kallid kaasmaalased! Imetlen Teid ja teie kannatlikkust! Hindan Teie tarkust jääda endaks ja mitte alistuda võltsväärtustele, millega meilt püütakse võtta väärikus ja tulevik!

Uskugem, et aasta 2020 tuleb eelmisest parem, sest maailm püsib ja homne on meie ja meie laste päralt, rääkigu katastroofiennustajad mida tahes. Elagu Eesti!”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused