Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

AAT PURJE: Pirital on õnnest puudu veel vaid koertepesula

15.08.2023
EKRE poliitik ja Pirita linnaosakogu aseesimees Aat Purje.
© Erakogu

Nüüd, kui Piritale Padriku põhikooli jaoks ette nähtud krundile, aadressil Võsa tee 26, hakati 139 200 euro eest ehitama “kauaoodatud” koerte jalutusväljakut, tasuks järgmise paarisaja tuhande euro eest taaselustada 2020. aastal toonase linnaosa vanema poolt välja käidud idee iseteeninduslikust koertepesulast. Siis joonistuksid linna prioriteedid ka selgepiirilisemalt välja.

Jälgides meediakajastust ja avalike suhete ressurssi, mis Pirita linnaosavalitsus on koerteväljaku ettevõtmisse pühendanud, võime rahus tõdeda, et see ongi see viimane asi, mis meil Pirital veel õnnest puudu on. Mis on viga elada linnaosas, kus ei ole üldplaneeringus sätestatud normi järgi puudus mitte 700 koolikohast, vaid hoopis paikadest, kus koeri jalutada.

Just seetõttu vajaks eelmainitud idee koertepesulast kindlasti edasiarendust. Kontseptsiooni tuleks täiendada automaatpesula pesuprogrammidega, võimaldades Super hooajapesu, läikepesu ja soovi korral lisaleotust. Samuti võimaluse oma lemmikut vahatada, sest see tagab pikema kaitse.
Alustuseks võiks olla iga kolmas pesu tasuta ja teisipäevadest võiks teha koerapesu teisipäevad, kus standardpesu on -30 protsenti.
Pesula operaatoriks sobib nime poolest Olerex, lihtsalt edaspidi tasuks seda kirjutada lahku “Ole Rex”.

Olgu siinkohal mainitud, et tegu on satiiriga, mille eesmärk ei ole tänasele Pirita linnaosavalitsusele anda täiendavaid ideid lindilõikamisteks. Isegi olukorras, kus moodne trend noortes peredes on lapsed lemmikloomadega «asendada».
Hoopis tänulikum oleks kogukond, kui linnavõim rakendataks oma head mõtted Piritat tabanud ühistranspordikaose likvideerimisele, suunates 7000 Mähe elanikku puudutava bussiliini nr 8 taas sõitma mööda Narva maanteed. Ikka selleks, et lapsed saaksid ilma ümberistumiseta kesklinna kooli, eakad arstile ja tööinimesed tööle.

Samas ei saa välistada, et bussiliinide muudatus on justnimelt edasiarendus pikemale plaanile, milleks võib olla Pirita laste hariduseta jätmine. Koolikohta Pirital ei anna ja linna kooli ei pääse. Selle tulemusena elanikkond vananeb ja Keskerakonna ports häältesaagist üksnes kasvab.

 

Aat Purje, Pirita linnaosakogu aseesimees (EKRE)