Aeg on reformatsiooniks, ETV!

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
ERR-i telemajast tulev toodang pole rahvusringhäälingu nime väärt. Pilt on illustratiivne.

“Juhtusin kirjutama ühes oma teemas kommentaari ETV kohta. Algas seal teemas kõik Reikopi ja Lõbu juhitud Ringvaate kriitikast. Tasapisi jõudsin ka oma kriitikast positiivse poole selgitamiseni. Ja vaatele ETV-le kui tervikule. Niisiis – kordan seda kommentaari, sest see väärib minu meelest teemaks tegemist.

Ma ei laida ei Reikopi ega Lõbu professionaalseid oskusi – nad saavad toime kenasti. Kuid kogu see nende juhitud Ringvaate prime-time aeg on täidetud äärmiselt kerglase ja pinnalise sisuga. Õigemini – see on sisutu saade, sisutu aeg ekraanil. See on kõige väärtuslikuma teleaja puhas raiskamine. Mõlemad saatejuhid on juba piisavalt kaua ETV-s olnud, et teha midagi arukamat kui see pinnaline trillallaa, mida nad päevast päeva pakuvad. Mõlemad saatejuhid on olnud võimelised ka olulisemaid teemasid käsitlema. On juhtunud. Aga seda on juhtunud harva.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Eks jah, see on kinni saate tegijates – nagu tegijad ise, nii ka nende saade. Ammu teada tõde. Neile endile meeldib see lõbutsemine ekraanil – silmaga näha igast saatest. Vaataja seisukohast on see aga tarbetu pahn. See, et neile endile see meeldib eetris olla, pole õigustus eetri sisutusele.

Ringvaate saatetunni võiks vabalt ära anda AK-le. Reikopil ja Lõbul on aeg midagi arukamat välja mõelda ja teha, kui selline tarbetu eetri täitmine.

Nii Kanal2 uudised kui TV3 7 Uudised täidavad eetris ära mõlemad terve tunni. ETV AK võiks neist siiski parem ja tegusam olla ja ära täita teleõhtust 1,5 – 2 tundi. See teeks AK-st mitte ETV, vaid meie kõikide televisioonide uudistesaadete lipulaeva. Ma keeldun uskumast, et Eestis pole piisavalt tarkasid, meie poliitilisest ja sotsiaalsest elust ülevaadet omavaid ning mingit eriala valdavaid inimesi, kes AK praegust taset suudaksid need 1,5 – 2 tundi hoida ja ka tõsta ning täita ka millegi vaataja jaoks olulisega.

Veidi üldisemalt ETV olukorda vaadates peaks ETV oma programmi koostamise põhimõtted ümber tegema. ETV peab unustama oma senise põhimõtte “Kõigile kõike.” Ajastu on teine – meil pole enam vaid ühte kanalit, mis siis kõike ja kõigile peab pakkuma. Aeg on teha valik, mida ETV pakub, mida aga enam ei paku ja rahuliku südamega erakanalitele jätab.

ETV ammuse ja täiesti aegunud kreedo “Kõigile kõike” järgimine teeb ETV programmist täiesti arusaamatu rosolje, kus on seganini kõige kerglasem ja lapsikum meelelahutus ja samas kõrval on rahvale olulised, otse valusad teemad. Nii vaid raisatakse aega ja rahva raha. Oluline jääb nii kõrvale, kaob tilu-lilu sisse olematuks.

Lõbutsemine ja pullitegemine eetris tuleb jätta erakanalitele. Sama teed mingu ka igasugused totrad mängud ETV eetris. ETV peaks olema järgu võrra tõsisem kanal kui erakanalid. Ja sellisena loobuma reitingute järgimisest ja tagaajamisest.

Aktuaalne Kaamera, programmi kese, peaks olema sotsiaalne ning avara sisuga pikk uudistesaade, kus oleksid ülevaatlikud sise- ja väisuudised, analüüsid olulistel teemadel, intervjuud, diskussioonid, arutelud, teemades süvitsi minemised jms. ETV peaks koondama oma tühja-tähja peale seni tuulde lendavad ressursid ja võimekamad inimesed just sinna.

ETV-l on ka teisi suuri puudusi. Näiteks korduste abil oma eetriaja lõputu paisutamine ajastul, mil kõik saated on igale huvilisele suvalisel ajal järelvaadatavad. Eks ETV-s toimib finantsiline kuldreegel veel sotsialismi ajastust – mida suurem eetriaeg, seda suuremad rahaeraldised.

Mõttekusest ei mõtle keegi. Aga jäägu osa kriitikast ka teiseks korraks.

Aeg on reformatsiooniks, ETV!”

Harri Kingo

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused