Afganistani naisi alt vedanud president Kaljulaid mängib maha Eesti rahvusvahelise usaldatavuse

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Kersti Kaljulaid – emissar, kes vedas afgaani naisi alt.

Kersti Kaljulaid määrati kaheks järgnevaks aastaks ÜRO ülemaailmseks laste, noorte ja naiste õiguste eestkõnelejaks, kuid ilmselgelt jääb ta juba praegu maailmale meelde kui Afganistani naiste altvedaja.

Seda muret on väljendanud ka Eesti Päevaleht, kelle reporter küsib: “Te rääkisite sellest, et tüdrukutele tuleb anda haridus üle maailma, aga samal ajal on Eesti julgeolekogunõukogus Afganistani sulehoidja. Selles protsessis toetab Eesti Afganistanist vägede välja viimist ja võimalik, et seeläbi ka Talibani võimule aitamist. Need kaks rolli on täiesti vastuolulised, mida te nüüd siin peate.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kaljulaid räägib vastuses sellest, et ÜRO rahuvalvemissioon Afganistanis ei toimi, kui rahu pole, ja nendib, et Ashraf Ghanī juhitud valitsus on mõned naised ja seal, kus valitsusel veel võimu on, seal tohivad naised minna arsti juurde. Seega ei mingit lootust afgaani naistele, kellele Kaljulaid jääb meelde kui emisssar, kes lubas tuge, aga ei teinud seda.

Ütleb ju Kaljulaid: “Eesti on täna maailma diplomaatias oluline tegija, aga samal ajal oleme me ka riik, keda ka usaldatakse. Meiega saab otse rääkida. Ma rääkisin Afganistanis ka naistega, kes seal töötavad. Näiteks ämmaemandatega, ja kuulsin, et neil on ämmaemandaid kui palju, ent Talibani hallatavatel aladel naised arsti juurde minna ei saa.”

Presidendi jutt on otsene ülestunnistus: kuigi Eesti on esialgu riik, keda usaldatakse ja kelle poole Julgeolekunõukogus pöördutakse, sest meiega saab otse rääkida, siis mingit kasu sellest siiski pole – Kaljulaid rääkis Afganistani naistega, kuid aidata neid ei saa, peagi on neil taas Taliban kukil. Siit saab teha vaid ühe järelduse: Eesti vedas Kaljulaidi isikus Afganistani naisi alt.

Liberaalses Läänes see asi nii käibki – palju sõnu, vähe tegusid. President Kaljulaid pole erandiks.

Lisaks ülevaade sündmustest Afganistanis:

Taliban sunnib üha rohkem Afganistani sõdureid põgenema Tadžikistani (ERR, 28. juuni)

USA luure: Afganistani valitsus kukub kuus kuud pärast võõrväe lahkumist (ERR, 24. juuni)

Taliban hõivas Afganistani-Tadžikistani peamise piiriületuspunkti  (Delfi, 23. juuni)

Taliban: me võitsime Afganistani sõja (ERR, 15. aprill)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused