Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Agressiivsete ideoloogiate takistamine ei ole samastatav demokraatia puudumisega

-
07.07.2021
Hiina suhtlusvõrgustik WeChat sulges mitme ülikooli LGBTQ ühingute sotsiaalmeediakontod.
© Scanpix

Viimasel ajal on paljudes riigis LGBT-ideoloogia levikule käsi ette pandud, mis on kaasa toonud süüdistused demokraatia puudumises – tegelikult pole need asjad ühendatavad.

LGBT-ideoloogia kui ühe vähemuse ülimuslikkusele suunatud nähtus on erakordselt agressiivne, võimukas ja survestav. Läänes on tema levik nii vabaks lastud, et homoagenda dikteerib praktiliselt kõikides (pseudo)liberaalsetes riikides oma tahtmisi ühiskonnale ette. LGBT võim on üle piiride minemas.

Konservatiivsetes riikides nagu Ungari takistatakse seda amokijooksu seadusandluse abiga, mis on demokraatia üks vorme. Gruusias tõusis ühiskond protestidega oma väärtuste kaitsele.

Autokraatsetes riikides nagu Hiina on see protsess lihtsam – homoagendale pannakse lihtsalt päitsed pähe, vaevamata oma pead demokraatiaga. Seejuures aga pole piirangud sugugi ebademokraatlikud – nii kaitstakse traditsioonilisi väärtusi. Vabadused, mis hakkavad teiste vabadusi ahistama, ei saa olla demokraatia mõõdupuu.

AFP vahendab: Hiina suhtlusvõrgustik WeChat sulges mitme ülikooli LGBTQ ühingute sotsiaalmeediakontod. Hiina sotsiaalmeediaplatvormid tsenseerivad sageli sisu, mida peetakse poliitiliselt tundlikuks või kohatuks. Ehkki Hiina dekriminaliseeris homoseksuaalsuse 1997. aastal, on samasooliste abielu endiselt ebaseaduslik ja LGBTQ teemad on ühiskonnas tundlikud.

Käesoleval juhul ei saa muidu ebademokraatlikku Hiinat tsensuuris süüdistada – LGBT on muutunud üliagressiivseks äärmusorganisatsiooniks, mis levitab ühe vähemuse ülimuslikkuse propagandat.