Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Ajakirjanik Priit Hõbemägi: mul on oma riigi pärast häbi

-
30.07.2021
Terviseamet sogab omakorda. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Ajajkirjanik ja meediaõppejõud Priit Hõbemägi on avaldanud postituse, milles kritiseerib riigi vaktsineerimispoliitikat. Kuna ta palub postitust jagada, avaldavad selle ka Uued Uudised.

“Tänasel (kolmapäeval – toim.) Terviseameti pressikonverentsil ütles Üllar Lanno, et seniajani ei ole saadud GuardSystemsilt kätte logisid, mis võimaldaksid täpselt teada saada, kes muutis ära külmlao häiresüsteemi teavitused nii, et neid saadeti ainult nädalavahetusel, kuid mitte riigipühadel nädala sees.

Kuidas saab üks riik olla nii muna, et ei suuda oma kodanike julgeolekut mõjutavaid andmeid mingilt firmalt kätte saada? Kas saadeti paberile prinditud kiri? Äkki ei tohi esitada küsimusi, mis mõjuvad pealetükkivatena? Kas tuleb enne vabandada, et me üldse olemas oleme?

Ausalt, ma ei saa enam üldse aru, kuidas see kõik on võimalik: meil hävib laos kolme miljoni eest vaktsiine ja keegi ei vastuta. Meil on justkui vabariik, aga me ei suuda kätte saada mingeid tühiseid logisid. Meil on üle saja tuhande vaktsiini ladudes, aga vaktsineerimisaegu napib.

Sotsiaalminister Kiik ütleb: rahu, ainult rahu! Vaktsineerimistsaar Seer paneb lihtsalt tuima. Peaminister Kallas hakkab asjaga tegelema alles pärast riigikontrolöri tõstetud häiret ja esimese asjana mainib, et katkestas puhkuse. Oh andke andeks, proua, selline vapustav eneseohverdus, kas me tõesti oleme seda väärt…

Tervele mõistusele on kõik see täiesti arusaamatu. Ainult üks asi on päevast päeva selgem – mitte mingit mõju ega kontrolli vabariigi kodanikel riigis toimuvale ei ole. Meile võib rahulikult valetada, meid kõrvale lükata, öelda, et me ei saa aru, meid lihtsalt ignoreerida. Niisiis – mida selle asjaga ette võtta? Palun jagage mu kirja, arutame, mis aitaks meid edasi minna. Praegu oleme tupikus.”

Allikas: Priit Hõbemägi FB-postitus