Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Ajakirjanik” Sander Punamäe juhtum – kuidas koer külale, nii küla koerale

-
18.02.2022
Toompea meeleavalduste kajastamine.
© Erki Evestus

Ajakirjandusvabadus nõuab, et ajakirjanikel peab olemas võimalus oma tööd teha – aga mis siis, kui reporteri nahka on pugenud propagandist?

Meedia kajab hädakisast, et Postimehe ajakirjanikul Sander Punamäel polevat lubatud meeleavaldust kajastada – aga mees ise on juba korduvalt tõestanud, et lase tal lugu kirjutada ja tulemuseks on sõimav-mõnitav paskvill.

Poliitikul ja endisel ajakirjanikul Peeter Ernitsal on just selle mehega kurb kogemus olemas. Ta kirjutab:

“Hale propagandist tulebki uksest välja visata. Ajakirjanikul on õigus oma tööd teha, aga see eeldab, et ajakirjanikuna esinev isik käitub ka ajakirjanikuna. Sander Punamäe pole kahjuks ajakirjanik. Aasta tagasi tulin talle ja Postimehele vastu ja tegime üheskoos tõrvikurongkäigust suure reportaaži. Tegime kaamerate ees palju intervjuusid väga erinevate inimestega. Mis aga välja tuli – Punamäe jättis talle mittesobivad intervjuud reportaažist lihtsalt välja. Sellega näitas Punamäe, et pole ajakirjanik, vaid ajakirjaniku maski taha peitunud labane propagandist. Pöördusin pärast ka Postimehe toonase peatoimetaja poole, paraku polnud sellest mingit tolku. Sestpeale olen välistanud Punamäe sugustega igasuguse suhtlemise, soovitan ka teistel seda teha. Niisiis tubli tegu!”

25. veebruaril 2021 postitas Peeter Ernits sotsiaalmeedias: “Tegime eile Postimehega tõrvikurongkäigust reportaaži. Olin kogu aeg Sander Punamäe kõrval. Kaamera töötas vahetpidamata, Sander tegi palju intervjuusid. Paraku lõikas kõigest sellest kokku tendentsliku loo, jättes välja paljud talle mittesobivad intervjuud. Saatsin Sanderile hommikul järgmise sõnumi ja arutasin hetk tagasi asja oma vana hea kolleegi Postimehe peatoimetaja Mart Raudsaarega. Mardile selline asi ei meeldi. Ajakirjanduse usaldusväärsust on kerge lõhkuda, aga raske taastada.”

Eesti peavoolumeedia pole praktiliselt mitte ühtegi meeleavaldust erapooletult ja neutraalselt kajastanud, vaid alati nii, nagu kaks linna pealt kinni püütud joodikut tõrvikurongkäiguga seostanud tibireporter Marian Võsumets või bensiinist haisvast üritusest kirjutanud Joosep Tiks.

Meediaväljaanded võiks endale propagandistide asemele tõelised ajakirjanikud leida ja siis poleks mingit muret. Kui EKRE andis pärast Marian Võsumetsa paskvilli tema tööandjale teada, et sellised inimesed pole ka valimiste stuudiosse oodatud, leiti sealtpoolt kohe märksa professionaalsem ajakirjanik ja valimislugu sai tehtud.

UU