Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Äkki ikka annetused ukrainlaste abistajate valimiskampaaniaks ei lähe

-
27.01.2023
Slava Ukraini endine eestvedaja Johanna-Maria Lehtme
© Riigikogu

Õhtulehe toimetaja Laur Uudam võttis kinni laineid löönud teemast ja kirjutas repliigi, mis kandis pealkirja: “Kuidas Ukraina abistajad omaenda suu seks said”.

Uudam: „Hiljuti kerkis küsimus, kui palju Ukraina esiabistajad selle raske töö eest endale palka maksavad. Kuigi esimene eeldus oleks, et heategevus tähendab tasuta tööd maailma paremaks muutmiseks, siis abistajad ise tihti niimoodi ei arva. Nii tekkiski esitatud andmete põhjal üllatus, et Ukrainat abistavas MTÜs ulatuvad kuupalgad suisa 4470 euroni. Et asi ei lõhnanud hästi, kiirustas Ilmar Raag selgitama, et andmed olevat valed ja tegelikult makstavat Johanna-Maria Lehtmele alla 2000 euro palka.

Maksuameti 24. jaanuari andmed ütlevad, et MTÜ keskmine palk oli oktoobris-novembris 2503 eurot, detsembris aga 2020 eurot. Kuna 2500-eurone keskmine palk pole siiski Eestis väikeste killast, siis kas annetajatele on ikka teada antud, et nende antud rahast on MTÜ palkadeks kulunud mõnel kuul isegi viiekohaline summa ning sellevõrra jõuab Ukrainasse oluliselt vähem abi?

Alles ju oli Ukrainas skandaal, kus ametist astus tagasi presidendi kantselei asejuht, keda varem süüdistati Ukrainale humanitaarotstarbeks annetatud auto kasutamises isiklikuks tarbeks. Kuidas erineb sellest Eestis annetuste isiklikuks tarbeks kulutamine? Abistamine peaks ju olema ikkagi altruistlik tegevus, kus enda huvid jäetakse tagaplaanile. Kui abistaja hakkab annetustest aga iseendale palka maksma, tuleb asjale tahes-tahtmata halb mekk man.

Raagi poolt tulekahju kustutamine sarnaneb aga välisluureameti katuseakna skandaaliga. Meelis Oidsalu kritiseeris, et ainuüksi aatriumi katuseaken olevat maksma läinud miljoni, mille peale amet lükkas selle arvu ümber – aken olevat maksnud alla 200 000 euro. Ehk siis kõigest kümne keskklassi sõiduauto hind katuseakna eest. Nii saab ka Lehtme 4470 asemel „vaid“ 2000 eurot palka ning Raag rahustab – Lehtme valimiskampaaniaks annetusi ei kasutatavat!“

Ohtralt oma tegevuse eest pärjatud Lehtme osaleb valimistel Eesti 200 nimekirjas.

 

Loe siit:

https://www.ohtuleht.ee/1078744/seisukoht-kuidas-ukraina-abistajad-omaenda-suu-seks-said?fbclid=IwAR0lIWOpBLhSpdk27gCG78aFwVXpiVGXRUSDC9AD-zYIbpc3HxcwgpYqYuw