Alar Laneman: “Koroona sulle, raha mulle”

Arvamus,
- Updated
Alar Laneman

Eesti sai  üsna hästi hakkama pandeemia halvima arengu tõrjumisega, kuigi tuleb tunnistada, et kahju on petlikult maskeerunud meie ettevõtete ja inimeste sissetulekutesse või õigemine nende sissetulekute vähenemisse. Riigi ajutine sulgemine lõi valusalt näiteks Pärnu turismisektorit. Nüüd on ukraina võõrtööliste sissetoomisega loodud  võimalus uueks puhanguks, mis võib tuua uuesti ühiskonna sulgemise ja uued kahjud.

Pealkiri on saanud algmõtte kunagi väga populaarset kodulinna ansambli laulust. See on võõrtööliste veo korraldajate ja nende teo õhutajate motiivi osas täpne, kuid tulemuse osas võib see osutuda hoopis teistsuguseks. Traagilise varjundiga on asjaolu, et nakatunute Eestisse toojad võivad kasu asemel haigetega kokku puutudes ise nakatuda ja seada ohtu oma lähedased.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

On juhtunud see, et üks grupp inimesi oli isikliku vajaduse ja kasu nimel valmis seadma ohtu kogu ühiskonna. Kolm lennukiga siia toodud nakatunut on fakt. Toodud on nad siia meie tublide põllumeeste hoolimatu osa poolt.

Nüüd jääb ainult loota, et eesti meedikud suudavad karantiini, jälgimise, testimise ja muude meetmetega hoida ära nakatumise kasvu.

Kaks nädalat enne eriolukorra kehtestamist kohtus Riigikogu Julgeolekuasutuste järelvalve erikomisjon Terviseameti juhiga. Eesmärgiks oli veenduda, et tervisevaldkonna probleemiga tegeletakse tulemuslikult ja meditsiiniline probleem ei kandu ühiskonna teistesse sektoritesse. Et tehakse kõik selleks, et pandeemia ei muutuks kasvades ühiskondlikuks, majanduslikuks ja lõpuks julgeolekuasutuste probleemiks.

Vaadates täna maailma, näeme, et pandeemiast on saanud üleilmne majandusi ja ühiskondi tabanud tõsine koorem. Mõnedes riikides on kriis toonud kaasa avaliku korra rikkumisi ja rahutusi. Pandeemia laieneb ja selle lõppu ei ole näha. Loodetakse vältida teist lainet. Ka meie siin maailma serval oleme seotud laias ilmas toimuvaga. Veelgi lähedamalt oleme seotud üksteisega siin, väikese Eestimaa pinnal.

Murelikuks teeb asjaolu, et omakasu nimel ühiskonda ohtu seades liigutakse juunikommunistide retoorika suunas. 1940. aasta 21 juulil ütles J. Lauristin marionettvolikogu avaistungil: “…see võim on olnud rahvavaenlaste võim…” 20. juuni 2020 Postimehe rubriigis majandus24 väidavad põllumehed, et meie valitsus ei ole valmis pingutama oma põllumehi aidates nagu Soome valitsus, sest Soomet juhib vastutustundlik valitsus… ” mis hoolib oma maast ja rahvast”.

Õiglane soov olla edukas ettevõtja on üks asi. Majandusmure ülepolitiseerimine on aga hoopis teine lugu, see on ohtliku tee algus, arvestades meie asukohta ja meie ühiskonna omapära. See tee võib avada võimalused riskidele mida  ei suudeta tõrjuda.

Loodan, et nakatunute arv ei kasva. Soovin, et toimuvast leiame kõik üles vajaliku õppetunni. Juhul kui otsustaja ei meeldi, ei ole siiski mõistlik eirata otsuse tinginud objektiivseid faktoreid. Ahvatleva isikliku kasu nimel ära sea ohtu teisi. Seotud maailmas võid ka ennast avastada ohus olevana.

Alar Laneman, Riigikogu liige (EKRE)

2 commentsOn Alar Laneman: “Koroona sulle, raha mulle”

 • Avatar

  Koroona nn. teine laine on ju samuti Plaanis, kuidas nad siis seda välisperemeeste käsku ignoreerida saavad? Mitmele poole on juba see teine laine orgunnitud, ega siinsed käpiknukud ei saa siis viletsamad kintsukaapijad olla.

 • Avatar

  Ameerika autor võrdleb “koroona reageerimise” tulemusi nii USAS kui Rootsis – kas selline (pea)totaalne sulgemine oli ikka õigustatud?
  Vaatluse all on ka meedia kajastused – kui ühe avaldavad reaalseid fakte siis teised vaid emotsionaalseid lahinguhüüdeid.
  https://www.unz.com/mwhitney/sweden-the-one-chart-that-matters/

  Natuka ka googli tõlget – ja ka küsimus – kas meie valitsus läks lihtsalt kaasa emtsioonidega või teda “motiveeriti”???
  ————————————————————————————————————————————-

  903/5000
  „Uuringud väitsid, et lukustumine mõjutas koronaviirusesse surnud inimeste arvu vähe. Toronto ülikooli ja Texase ülikooli teadlased leidsid, et seda, kas riik oli lukustatud või mitte, ei seostatud Covid-19 surmajuhtumitega.

  Eksperdid võrdlesid kuni 1. maini 50 halvasti tabanud riigi suremusmäära ja juhtumeid ning arvutasid, et miljonist inimesest oli vaid 33 surnud viirusesse. Uuring leidis, et sulgemismeetmete kehtestamisega õnnestus peatada haiglate ülekoormamine, kuid see ei aidanud tähendab surmajuhtumite olulist vähenemist.

  “Valitsuse meetmed nagu piiride sulgemine, täielik sulgemine ja Covid-19 testimise kõrge määr ei olnud seotud kriitiliste juhtude arvu või üldise suremuse statistiliselt olulise vähenemisega,” ütles Lanceti veebiajakirjas EClinicalMedicine avaldatud uuring, teatas uuring. . ”

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused