Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Ameerika-Gruusia suhete jahenemise põhjuse teeb selgemaks Margus Tsahkna tegevus

-
05.07.2024
Kus on homoagenda, seal on ka Margus Tsahkna.
© UU

USA ja Gruusia suhete pingestumine on nende kahe riigi omavaheline asi ning ilmselt on oma roll selles nii Tbilisi valitsuse kui ka lääneriikide tegevusel. Mis aga annab sellele tülile mõningase selgituse, on Eesti välisministri Margus Tsahkna varasem tegevus.

Nimelt on BNS-i uudises read “”Gruusia valitsuse valesüüdistustest”, mille kohaselt “osales Washington kahes riigipöördekatses võimupartei vastu”. Muidu võiks selle jutu välja naerda, kui poleks… Margus Tsahknat.

Nimelt osales Eesti välisminister kõigi diplomaatiareeglite vastaselt Gruusia opositsiooni valitsusvastasel demonstratsioonil – ja selliste massirahutustega on varemgi valitsusi kukutatud, seda ka Gruusias. Kui Tsahkna võttis avalikult osa valitsusvastastest väljaastumistest, siis miks mitte ei võinud seda teha vasakpoolse Bideni administratsioon mingite oma kanalite kaudu?

Gruusias toimusid mõne aja eest sündmused, kus Tbilisis taheti teha homoparaadi, aga kohalik õigeusklik rahvas astus jõuliselt selle vastu välja. Nn välismõjude seadus ongi suunatud ennekõike just selliste agressiivsete organisatsioonide vastu nagu LGBT, kes teadupärast üritas “lillat revolutsiooni” eksportida ka Katari jalgpalli MM-ile.

Mis on ühist Eesti välisministril Margus Tsahknal ja USA Bideni administratsiooni isikutel? Kõik nad riputavad vikerkaarelippe välja seal, kus ise õigeks peavad, küsimata rahvalt arvamust – ja osalevad miitingutel, kus tahetakse valitsust kukutada, sest too ei luba homoagendal võimu üle võtta.

Homolipp on varemgi riike tülli ajanud, Afganistanis tõi sellega liputamine võimule Talibani ja nüüd ajab tülli Gruusia ning USA, riigid, kes võinuks koos Venemaad taltsutada. Trumpi ajal lõpetati vikerkaarelippude heiskamine USA saatkondadele, Bideni ajal on see traditsioonilisi ühiskondi ärritav provokatiivne tegevus tagasi.

Liberaalsed Lääne võimupoliitikud sekkuvad teadlikult teiste riikide siseasjadesse ning ajavad süü siis kellegi “venemeelsuse kaela” – kui ei ole homoseksualismi poolt, oled kohe Kremli agent. Ja seda öeldakse ka Abhaasia ja Lõuna-Osseetia Venemaale kaotanud Gruusiale. Kuidas saab arvata, et sõjas lüüa saanud grusiinid tahaksid Moskva alla, kes reetis alles ka oma liitlase Armeenia?

Võib-olla reedab Bideni-USA just praegu Gruusiat, sest mägede pojad ei taha kätt teiste meeste püksi ajada?

Uudis ise on selline.

AFP-BNS – USA lükkab suhete pingestumise tõttu tähtajatult edasi suure sõjaväeõppuse Gruusiaga, teatas reedel Pentagon.

Ühendriigid lükkavad tähtajatult edasi 25. juulist 6. augustini kestma pidanud õppuse Noble Partner, teatas Pentagon avalduses.

Otsus tehti tulenevalt “Gruusia valitsuse valesüüdistustest”, mille kohaselt survestab Washington Thbilisit “avama teist rinnet Venemaa vastu, et leevendada survet Ukrainale, ja osales kahes riigipöördekatses võimupartei vastu”.

“Sellest tulenevalt leidis Ühendriikide valitsus, et suuremahuliste sõjaväeõppuste korraldamine Gruusiaga pole hetkel sobilik,” seisis avalduses.

Suhted kahe riigi vahel on jahenenud alates sellest, kui Gruusia võttis vastu Venemaa stiilis välismõjuseaduse, mis kriitikute sõnul on mõeldud opositsiooni mahasurumiseks, ja mille vastu puhkesid massimeeleavaldused.

Ühendriigid kehtestasid mais viisapiirangud “isikutele, keda peetakse Gruusia demokraatia õõnestamise eest vastutavaks või selle kaasosalisteks, samuti nende perekonnaliikmetele” ja teatas, et vaatab kahepoolsed suhted põhjalikult üle.

Ka Eesti vasakliberaalne võimuliit kehtestas Gruusiale sarnased sanktsioonid Riigikogus vastuvõetud seadusega.

Uued Uudised