Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Andres Raid: akadeemiline “suunamudimine“? Puudu on veel nokulaulu kõrgemate liberaalkursuste doktorantuur

-
07.06.2022
Andres Raid
© Uued Uudised

“Uutes Uudistes” avaldati lugu sellest, kus seadusetähe vastu eksinud Liina Kersna avaldas arvamust, et too seaduserikkumine tõi kaasa hoopis miljonilised tulud.

Igal inimesel on õigus oma seisukohale ja huvitav oleks teada ministri seisukohta küsimuses, kuidas uue eriala juurutamine akadeemilisse ülikooli (TÜ seda kirjade ja üldise arusaama järgi ju on) tulu toob ja kui suur on sellest saadava tulu ulatus miljonites?! Nimelt on uue ja akadeemilise eriala nimetus SUUNAMUDIMINE, mida iganes see sõnaühend ka ei tähendaks.

Järelepärimine ministeeriumisse vastust ei toonud ja iga haritud inimene saab aru, et ei saagi tulla, sest sellist jaburdust ei saa ometi ühest akadeemilisest peast tulla.

Tsiteerime:

„Tartu ülikooli Pärnu kolledž avab sel sügisel Eestis esimesena disainmõtlemise ja digiturunduse eriala, mis peale turundusinimeste on otseselt mõeldud digimeedia suunamudijatele“. Huvitav – mida tähendab „disainmõtlemine“ ja kuidas erineb see mõtlemise erivorm seni teatud ja tuntud mõtlemise viisidest?!

Ilmselt oli vaja kellelgi kohta, keegi tundis kedagi ja võib-olla uuris keegi päriselt ja tõsimeeli, et kas Tartu Ülikool neelab alla ka sellise lolluse. Eksperiment õnnestus – neelas küll.

Paar nopet maailmast kah, mida oleks tore teada. Sanktsioonide kehtestamise tuhinas unustatakse aga oma huvid teinekord sootuks. Poolas on kehtestatud toimimiskeeld paljudele ettevõtetele, mis kuidagigi Venemaaga seotud, kuid seda kahjuks tagajärgi arvestamata.

Keelu saanute hulgas on ka „Sulzer Pumps Wastewater Poland“ ja paraku on tegemist ettevõttega, mis aastakümnete jooksul hoolitsenud sadade ettevõtete ja organisatsioonide kanalisatsioonivete puhastamise ja transpordiga – nüüd on oodata suuremat reostust otse Balti merre ja ükski liberaalne ja alati edumeelne roheline ei köhigi. Ettevõtte juht ütles otse, et lähenemas on ökokatastroof.

„The Independent“ annab teada, et Vene naftatransport on sanktsioonide tõttu… vähemalt kahekordistunud! Meile hämatakse ja valetatakse juba otse, et kraanid on kinni ja vene naftaga on lõpp. Loomulikult paistab see igast bensiinijaamast kaugele – eriti pimedal ajal, kus numbrid kõigile kenasti ja kaugele näha on.

Üks asi veel – ilmselt tühistas Zelenski oma äsjase keeluga ka meie sadamate miinimumini langenud sadamate tulude mingikski, aga võib-olla ka arvestatavaks kasvatamiseks. Nimelt keelas ta Ukraina vilja väljaveo Valgevene kaudu ja seda vaatamata asjaolule, et Ukraina väed on oma sadamad mineerinud ja neid praegu kasutada ei saa. Oleks vili välja viidud Valgevene kaudu, oleks kõige odavam olnud ta edasi toimetada raudteed pidi Baltikumi (meil ju viljasadam olemas!) sadamatesse ja sealt juba edasi. Aga – see võimalus on sedakorda läinud.

Andres Raid, ajakirjanik