Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: Biden paneb ameeriklased Trumpi taga igatsema

19.11.2021
Maailma seni võimsaima riigi eesotsas on raukpresident.
© Scanpix

Juba Ronald Reagani ajal itsitati võimuloleva presidendi üle juba peaaegu avalikult ja põhjuseks oli tema küsitav vaimne seisund. Praegune USA president Joe Biden on oma kunagise ametivenna igas mõttes üle löönud.

Lisaks kõigele oli Reagan oma teise ametiaja lõpus 78-aastane, Joe Biden juba nüüd 79. Ametlike andmete järgi on asi juba sinnamaale jõudnud, et ligi pooled ameeriklased kahtlevad oma presidendi vaimses kapatsiteedis, muust rääkimata ja seda „muud“ tuleb kahjuks kasvavas mahus üha juurde.

Associated Press korraldas hiljuti mahuka uuringu ja selle tulemused on sellised, nagu oleks selle ülevaate koostanud Kim Põhja Koreast. Tuleb välja, et Ühendriikide armee reakoosseis, seersandid ja nooremohvitserid on olukorras, kus neil ei jätku enam … süüa! Bideni rohe-, kliima- ja fiskaalpoliitika on andmas esimesi tagajärgi.

Asja teeb hullemaks seegi, et erinevalt muust elanikkonnast ei ole USA sõjaväelastele „toidutalonge“ (food stamps) ette nähtud! Olukord pandeemiaga on asju vaid hullemas suunas ajanud ja umbes 160 000 tegevväelast on silmitsi olukorraga, kus nad ei suuda oma perekondi elementaarsete toiduainetega varustada. Üleüldiselt oli ligikaudu 10% neid majapidamisi üle riigi, kus toit oli probleemiks.

Ja nagu sellest veel kõigest vähe oleks!  Pole ime, et Trumpi üha enam taga igatsetakse, sest Bideni  praegune poliitika, õigemini tema võimetus inflatsiooni kuidagigi kontrolli all hoida on kaasa toonud ka selle, mida näevad igapäevaselt miljonid ameeriklased, sest isegi sajad USA-s tegutsevad tunnistavad, et nende riiulid on tühjad!

Trump hoiatas juba varem, et demokraatide sihiks on inflatsioon ja kõrged hinnad – see ongi tänaseks päevaks realiseerunud ja löönud eeskätt USA vaesemat elanikkond, kuid seda tunneb omal nahal juba ka keskklass.

Ühendriikides on taas tulnud käibele, just tänu demokraatide senini läbikukkunud majanduspoliitikale ammu unustatud termini – gaslighting. Termin pärineb 1938. aasta Inglise näidendist „Gas Light“ (Gaasivalgus) ja tähendab reaalsuse eitamist – kõike seda mida sa näed, seda tegelikult ei ole ja seda ju ei juhtu!

Tundub, et maailmas on see sisu üle võetud ja reaalsuse asendamine mingi soovollusega on käima pandud.“

Andres Raid, ajakirjanik