Andres Raid: Delfi/EPL Faktikontroll häbistab nii kontrollijaid endid kui ka väljaannet

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Delfi Faktikontrollist on saanud ajakirjanduse häbiplekk.

„Vaikus. Keegi ei vabanda, ei tee vigade parandust – vastupidi, pannakse ju tuure juurdegi!

Faktikontroll on ise põrunud ja seda korduvalt, nüüd taas. Heliis Raudsik lammutaks Päevalehe mainet otsekui meelega ja omanikud paraku ei reageeri ega orgjäreldusi ei tee.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Äsja saime teda, et koroonavaktsiin pole surmavam kui haigus ise… FAKTIKONTROLL | Koroonavaktsiin ei ole 17 korda surmavam kui haigus ise

Autor võiks endale nosoloogiasse süvenemata selgeks teha A ja siis B kah – koroona on viirus, mis inimese nakatumisel vallandab või ei vallanda haiguslikke protsesse. Viirus EI OLE haiguse sünonüüm, st haigus ei ole sama mis viirus –  kas liiga keeruline!?

Vaja koolikursust vist kordama minna ja teha endale selgeks järjestus: põhjus – tulemus – tagajärg. Olgu pealegi, see viga on üleüldisem, kuid ühe teise suure põrumise juurde jõuame nüüd.

Oleme seda juriidilist pundart varem UU-s käsitlenud – seega õige põgusalt üle. V. Gulevitsh oli kohtu all süüdistusega kuritegeliku ühenduse juhtimise  eest. Maakohus mõistis 8 aastat vanglat, otsus kaevati edasi ja on tänase päevani (sic!) jõustumata.

Vanglas olles tungiti G-le kallale, too keeldus ütluste andmisest ja talle mõisteti pool aastat vanglat. See kuus kuud on jõustunud otsus, see lisati aga liitkaristuse määramisel veel jõustumata otsusele 8 aasta kohta ja faktikontroll (Raudsik) väitis – kõik on õige, valetavad kõik need, kes ütlevad, et nii ei saa teha. Kahjuks assisteerisid sellele veel mõnedki.

Meil oli juba varem nii koodeks kui ka õiguskantsleri vastupidised seisukohad, aga Heliis Raudsik teab paremini! Teab ta seda paremini, nagu välja tuleb, ka kui Ringkonnakohus, mis tegi antud kaasuses hiljuti (30.06.20121) otsuse (1-20-1503), mis samuti ei jäta Faktikontrollist kivi kivi peale.

Võtame abiks otsuse enda. Selgituseks niipalju, et Gulevitsh on tänaseks päevaks oma jõustunud karistuse 6 kuud ära kandnud ja oma vangistust Viru Vangla nn Supermaxis pidas ta seadusevastaseks, kuna jõustunud otsust ju pole, vahistamismäärustki pole tänaseni (!!!) ja ta luges ennast kinnipeetuks, kes peaks kohut ootama Tallinna vanglas hoopis teises staatuses. Ta pidas ka seadusevastaseks enda tööle sundimist Viru vanglas ja ka seal saadud saadud kartserikaristusi, sellele juhiti ka vangla administratsiooni tähelepanu, kuid tulemusteta.

Ja nüüd – Tartu Ringkonnakohtu määrusest on lugeda, et G-le mõistetud karistus 8 aastat ei ole jõustunud. Öeldakse otse välja, et vangla ei saa kohelda teda kui süüdimõistetut, kelle karistus oleks otsekui 8 ja pool aastat. Ka maakohus on oma otsustes Ringkonnakohtu arvates eksinud, kuid jätame selguse huvides detailid hetkel kõrvale.

Ringkonnakohus ütleb otse välja, et Gulevitshit ei saa käsitelda süüdimõistetuna ja kinnipidamisasutuses vahistatuna ja talle on kohaldatavad eelvangistuses kinnipeetava tingimused.

Tänaseks päevaks ongi G toodud Tallinna vanglasse ja mis meie kirjutise idee ongi mitte selles, et kedagi süüdistada, õigeks mõista või pooli valida, vaid selles, et tõestada ära ja teha suisa puust ja punaseks ette, et Faktikontroll pole tänu oma osadele kas pahatahtlikele või lihtsalt staatusele paraku mittevastavatele kirjutajatele lihtsalt tõsiseltvõetav ja sellest on tegelikult kahju. Rahvas vääriks paremat.“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused