Andres Raid: ees või eest ära

Rubriik Arvamus On
- Updated
Kas BLM saab Bideni oma uueks isandaks või saavad nemad Bideni isandateks?

“Paar aastat tagasi käisin Vaos tegemas lugu TTV-le sealsest pagulaskeskusest. Kõige muu kõrval ja hulgas on meelde jäänud üks detail, mis ometi enam kui kõnekas.

Vaos oli vanast mõisaaidast saanud poeke, selle ees armas teadete tahvel, mis tol hetkel tühjana seisis. Ja ei ühtegi meest poe juures juttu ajamas, suitsu tegemas, kasvõi õlut laskmas…

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tundsin poemüüja käest huvi – kuhu mehed kadunud on?! Varem olid kogu aeg olnud, siis hakkas paar päris musta nahaga meest keskusest kah käima ja meie mehed läksid lihtsalt eest ära. Keskuse asukad olid kah veel paar päeva käinud ja kadusid needki – kuuldavasti olid üldse jalga lasknud.

Poemüüja ohkas ja teatas, et kel seda löömat vaja olekski olnud, tuleb veel jama ja lihtsam on lihtsalt lahinguväli loovutada. See lugu tuli meelde, kui täna sai lugeda ajakirjandusest, et Trump ei oska taanduda – „Trump ei paista suutvat vaikselt taanduda“.

Tsiteeritakse meil ka CNN-i, kus olla väidetud, et kõik soovitavad Trumpil lahkuda, muud kanalid on selle ammu ümber lükanud. Muide, CNN-i sõpradele teadmiseks, et see pole enam ammu Teddy Turneri aegne tõepoolest suhteliselt tasakaalukas ja vägagi operatiivne kaablikanal ja tema vaadatavus on meie mõistes ETV+, kui sedagi (CNN – https://www.statista.com/statistics/373814/cable-news-network-viewership-usa/).

Muide, Sputnikul on oluliselt suurem auditoorium. Tõepoolest – mida sa ikka niisama minema jooksed, kui kohtuveskid alles asuvad jahvatama, küsitavusi ja otseseid rikkumisi protseduuris on ja neid eitatakse ainult siin meie meedia poolt. Vast on vahe ikka väärikal taandumisel (kasvõi Vaino Väljas siin) ja paanilisel põgenemisel?!

Paljud USA väljaanded heidavad valijatele ette seda, et nad ei saa enam ammu aru, et poliitilistest eelistustest sõltumata valivad nad tegelikult uut peremeest, kel samuti oma ülemused. Meil on ajalooliselt ses mõttes kehvemini läinud, et meil on ikka peremehe asemel ikka rohkem omanikku valitud ja iga uut vallutajat on vabastajana vastu võetud, sest ajab ta ju eelmise minema. See, et ta ise selle endise koha sisse võtab, on justkui asjade loomulik kulg.

Tuleb ilmselt aga teha vahet ees minejatel ja eest ära minejatel. Meie ülimalt rikkalik folkloor kubiseb näidetest selle kohta, et meil ikka enamasti eest ära mindud selle ees minemise asemel. Isegi esimene muinasjutukogu „Juttud ja Teggud kui ka Mönningad Öppetused mis majjapiddamisse pärrast tarrwis lähtwad“ (F.W.Willmann,1787) rõhub ikka tollele samale alandlikkusele ja taeva pärast isandale ikka alandlik olemisele.

Paraku ei kipu vist see paradigma kuskile kaduma ja suurim hirm kipub vähemalt väljaöeldud kujul olema – no kes meid, väetikesi, siis ikkagi kaitsta võtab?! Soomlastel seda hirmu, pole kunagi olnud ja üldiselt teatakse igal pool (mujal), et kui löömingusse lähed, võid ka tappa saada. Kui aga juba enne alla annad, siis oled löödud juba algselt ja muid võimalusi pole.“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused