Andres Raid: geiparaad Mariupolis, Narva tank roosaks ja jalakäija vaadaku astudes selja taha – selline on tänane mõttelaad

Arvamus,
©Uued Uudised
Ajakirjanik Andres Raid.

MOTO: „Ilma õmblusteta ühiskond tuleb meil endil kokku õmmelda“. (Kersti Kaljulaid). Ülaltoodu oli varjamatu iroonia, aga noh, kui president juba võib…

Avalikust inforuumist pärit tekste lugedes jääb mulje, et kuskil on midagi murdunud ja see midagi on selgelt mõtlemise, mõtte formuleerimise ja väljaütlemise võime silmnähtav kadumine. Koos sellega on kadumas ka auditooriumi võime ja tahtmine neisse tekstidesse süvenemise ja neist arusaamise võime ja „isu“ ning hüpoteetilisena võiks välja käia ka ühe põhjuse paljudest, mis selleni viinud on – selleks on vastutamatus selle eest, mis suust välja tuleb. See, mis sealt sisse läheb, on ka muidugi oluline, kuid palju vähem võrreldes sealt publiku ette tilkuvaga.

Kas meid peetakse poolearusteks?! Kui keegi autor oma puuduliku ettevalmistuse ja lisaks ka halva lastetoa tõttu mõttetegevuses kuigi tubli ei ole, olgu pealegi. Kuid rumalus koos kaasneva uhkusega selle üle moodustavad segu, mis on kaugelt laastavama toimega kui suvaline tuumapomm.

Saksamaal toimus ulatuslik LGBT+ – paraad, mille käigus nõuti Mariupoli vabastamist. Mille jaoks?! Selle peale ei tule – aga selleks, et seal korraldada kah samasugust paraadi! Siin kirjutab keegi sellest, et millelegi tuleb anda „uus mõtestatus“ (tase!!!) ja see uus mõtestatus tuleb kui messias läbi selle, et värvitakse Narvas asuv tank roosaks… Aga miks mitte kohe vikerkaarevärviliseks?! Keskmise sõrme asemel ajame tankitornis püsti veel millegi ropuma ja tuleb veelgi „uuem mõtestatus“?!

Isegi see, kuidas inimesed kulgevad kõndides, on aktivistidele mitmeti tõlgendatav ja igatahes teevad kõik jalakäijad seda kulgemisstiili viljeldes vea – ei pea vaatama mitte seda, kuhu astud, st enda ette, vaid pilk peaks enne iga sammu astumist olema suunatud hoopis üle õla. Ei usu? Aga palun: „Tõukerattur Maiken Mägi: näen probleemi hoopis hooletutes jalakäijates. Vaata üle õla, kuhu astud“.

See katk levib üle maailma ja ülimalt lihtsustatud vastus arusaamatutele on lihtne – üha väiksem hulk hästi haritud, eeskujulike eeldustega ja suurepäraseid manipuleerijaid hoolitseb ullikeste järjepideva osakaalu pideva suurenemise ja absoluudis mittevajalike ning tüütute inimeste osakaalu vähenemise eest.

Kokkupõrge on tõsine ja selle kvintessents võiks olla ülimalt iseloomustav kaasus ühest Ühendriikide väikelinnast, kus ametist taandus kogu politseipersonal pärast seda, kui jaoskonnaülemaks määrati uus ja „positiivselt vastutustundlik“ isik. Lisame pildi ilma omapoolsete kommentaarideta:

Siinkohal vääriksid äratoomist endise ülema hüvastijätu sõnad: „Oma 21-aastase teenistuse jooksul Kenly Politseijaoskonnas oleme näinud tõuse ja mõõnu, kuid eriti viimase kolme aasta jooksul oleme saavutanud märkimisväärseid edusamme, millest kavatsesime lähtuda. Kuid praeguseks Kenly linnas kujunenud vaenulik atmosfäär ja ma ei usu, et sellelt pinnalt võib edasi minna.

“It was just a lot of stress on a lot of us,” Gibson said, according to WTVD-TV. “This is heartbreaking. The community has always been so tremendously supportive of us.”

Olen esitanud lahkumiskirja koos terve jaoskonnaga. Uus juht on loonud õhkkonna, milles meie teenistus kogukonna huvides on muutunud võimatuks. Ma ei tea, mis saab edasi. Ma armastasin siinset kogukonda, see on muutunud otsekui mu perekonnaks, mille teenimine on olnud mulle suurimaks auks. Jumal õnnistagu teid kõiki Kenlys“.

Andres Raid, ajakirjanik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused