Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: Hirvepargis toimus pigem Isamaa propagandaüritus kui kunagise miitingu meenutamine

-
24.08.2022
Hirvepark oli Eesti vabadusvõitluse sümboliks, nüüd kamandavad seal poliitilised punktivõtjad.
© UU

Eile toimus Tallinnas, Hirvepargis MRP AEG (Molotov-Ribbentropi Lepingu Eesti Avalikustamise Grupp) 1987. aastal alguse saanud  miiting, seda juba 35. korda. Paraku ei ole enam elavate kirjas ühte kogu ettevõtmise kunagist initsiaatorit, Tiit Madissoni.

Koosolek pidi algama kell viis, kuid algus venis oma pool tundi, sest Isamaa esindajatest koosnev esinejate tuumik polnud eelmiselt ürituselt veel kohale jõudnud. Jüri Liim oli küll kogu ettevõtmise ametlik korraldaja, kuid Isamaa seltskond on ürituse otsekui tugevama õigusega sama hästi kui kaaperdanud ja ehtis eeskätt meedia tarvis kogu ürituse tausta oma sümboolikaga, ehkki MRP leping puudutas kõige otsesemalt kogu Eesti rahvast erakondlikest eelistustest sõltumata.

See ürituste kaaperdamise tendents on üleüldine ja see puudutab kahjuks ka Sinimägede mälestusüritust juba eeloleval laupäeval Virumaal.

Muide, see polnudki kuigi ammu, kui Isamaa rahvuslaste juht (selle staatuse alusel võib väita, et Isamaas on ka mitte-rahvuslikest huvidest lähtuvaid isikuid) Kojamees keelas kohale tulnud Tiit Madissonil sõnavõtmise üritusel, mille too ise oli algatanud!

Jah, Tiit Madisson pandi vangi nõukogude repressiivorganite poolt nõukogude vastase tegevuse eest, uued vangla-aastad ootasid teda juba taasiseseisvunud Eestis, kus ta jälle kellelegi ette jäi ja väidetavalt lõi kõik tingimused relvastatud riigipöördeks! Madisson ise süüdistas valekaebuse esitamises ka eile kõnelnud Tunne Kelamit – selgitusi selle kohta pole Madissonilt täna enam võimalik küsida.

Molotov-Ribbentropi lepingu mälestusüritus kujuneski sisuliselt otsekui Isamaa miitinguks Ukraina toetuseks, tutvustati ukrainlaste siinse kogukonna juhti Lidia Laane ja rõhutati samas, et neil läheb eesti keele õppimine kiiresti. Paraku piirdus see oskus kahe fraasiga ja kahjuks jäi vene keeles ülimalt emotsionaalselt esitatud luuletuse sisu kohalolnutele pisut kaugeks.

Tõe huvides tuleks siiski ära märkida Riina Solmanit, kes oli ka ainuke Isamaa kõnelejatest, kes meenutas ka seda, miks üldse koos ollakse ja tänu kellele see miiting 1987. aastal korraldati – oli see ju kindel ja oluline panus meie kogu taasiseseisvumise protsessis.

Andres Raid, ajakirjanik