Andres Raid presidendi vastuvõtust: koerte näitust ei tulnudki…

Arvamus,
- Updated
©Erki Evestus
Sellist kontrasti ei tohiks ühiskondlikus tunnustuses enam korrata.

“Presidendi vastuvõtt roosiaias on seks korraks läbi, lained taas laes ja eks varsti kaob ka viimane järellainetus, vähemalt avalikust kõneruumist. Sealt edastatud teade kõigile mittehäälekatele, oma igapäevast elu oma murede ja rõõmudega elavatele inimestele, kes ketis seisid, oli aga üsnagi kõnekas.

President võib sinna kutsuda keda tahes, see on tema vastuvõtt ja see on tema teha. Üle lahe Soomes on asjad paraku teistmoodi – presidendi vastuvõtule sammuvad kõigepealt ja kõige ees veteranid – rahvas on püsti ja paljudel silmad veekalkvel – neile oleme kõige eest tänuvõlglased! Kui presidendile kanti ette „Iltahuuto“, ei saanud temagi meeleliigutust varjata.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meil aga – isegi veterani nimetuse sisu on vahepeal muudetud. Sellesse kategooriasse mahuvad vaid need, kes praegusel ajal kuskil laias maailmas sõdimas käinud, ei vabadusvõitlejad ega Leegioni poisid sellesse kategooriasse meie moodsa käsitluse kohaselt ei sobi.

Meil on kõige selle asemel ilmse hälbega isend, kes ilmselt rahuloleva ja rõõmsa olekuga presidendilt vanakeste hauda ajamise propagandistina auraha saab ja koos presidendiga pildil avalikkusele välja käiakse…

Meil on üldsusele täiesti tundmatu ilmselt venelanna Sveta, kes eestlasena tunneb uhkust nende üle, kes igal neljapäeval protesteerivad; kelle üle ta venelasena uhke on, jääb paraku saladuseks. Veel nendib Sveta, et „me oleme kuradi sitas seisus“ – kes need „meie“ oleme või on, jääb ka selgusetuks. Iga taasiseseisvumise päeval kõigile kodanikele kõlab see ju küll äärmiselt pidupäevaselt ja toonust tõstvana, eriti meie kõigi jaoks niivõrd tunnustatud autoriteedi suust!

Ise neis pöördelistes sündmustes osalenuna ei kujutanud seda, tõsi küll, ette, et niisugune seis ajaloo mõistes hetke pärast kunagi ette tuleb, aga siin ta on! Vaevalt võis sedagi ette kujutada, et keegi Sveta meile siin üldse mingit loengut ja käitumisjuhist tuleb esitama.

Kvintessents tuli aga ära, kas meelega või kogemata, kuid tuli! Kokkuvõttena ja ammendavana kogu roosiaias toimu kohta võib käsitleda äsja ilmunud artiklit koos galeriiga – „Tähistame tänast taasiseseisvumispäeva nooblite koeraisandate kikilipse ja nende kaaslaste elegantseid tualette imetledes. PIDULIK GALERII ⟩ Need 17 šikki koera võiksid vabalt presidendi roosiaeda vastuvõtule ilmuda“.

Loodetavasti on meil järgmisel aastal uus president ja koerte näitus korraldatakse ikka traditsioonilisel viisil ja kohtades, kus tavaliselt ikka.

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused