Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: kui asuks ka inimesi vähendama – kõike muud juba “tühistatakse”

04.11.2021
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

“Meil muutub millegipärast isegi koduste sündmustega kursis olemine üha raskemaks, muud maailma käsitleva info kättesaamine on juba ammu kõike muud kui ammendav. Loeme kellegi „nägemusi“ ja ülevaated annavad infot kahjuks mitte jutuks oleva sündmuse, vaid kirjutaja või rääkija enda kohta.

Mida oleks aga hea teada? Paar nopet.

Glasgow tippkohtumine on läbi, Eesti olevat seal „kenasti pildil“ olnud – mida see ka ei tähendaks. Iirlaste jaoks on tulemus absurdilähedane – neil tuleb üle miljoni piima- ja lihalooma maha nottida, kuid kliimasihtide seadmise huvides pole see ju ometi suur ohver!

See, et Iirimaa suurel määral põllumajandustoodangust sõltub, ei huvita kedagi, liha ja piima annab tulevikus päikesejaam. Kujutlege vaid – Iirimaal tuleb oma tubli 35% metaani just neist mäletsejatest, Euroopas tervikuna oleva see number 11%. KPMG analüütikud on välja rehkendanud, et iirlased kaotavad 4 miljardit rahas ja 56 000 töökohta, eks lähevad meelt parandanuna Greenpeace`i tööle. Vaata 

Austraalia saatis rohepöörajad otse sinna, kus Taaveti kuju kontseptuaalne kese, tunduvalt väiksemamahulise korralduse eest vähendada oma loomakarja või teha sellele lõpp peale – riigi asepeaminister Joyce nii väljenduski, et see plaan „tähendaks püssi haaramist ja lihatööstusele lõpu peale tegemist“.

Meil aga käib endiselt permanentne võistlus, kes veel kuskilt loomeinnakust või tagatubadele lähedal seisvatest tagatubadest ja lokaalidest veelgi radikaalsema idee välja käib – äkki lammutame ahjud-kaminad, sest ka puuküte on kliimakuradist!

Siit samm edasi – saunad maha, sest kerised ajavad maakera kuumaks ja elektrikerist ei jõua kinni maksta, päiksepatarei kütab sauna kuumaks kolme aastaga. Aga siis on, mida oodata ja saungi tundub kuidagi ökom!

Iirimaal minnakse loomade kallale, aga eks ka inimene ju eritab ühtteist…

Tundus, et Pfizeri prohmakast siin ei kõssatagi, Objektiiv siiski suutis vaikuse rikkuda. Paraku eri julge siin keegi ametnikkonnale sealsete kuritarvituste, mida firma tippspetsialist Brooke Jackson üksikasjalikult kirjeldab, isegi mingeid küsimusi esitada, saamata külge kas Kremli käepikenduse, ekreiidi või lamemaalase tiitlit.

Meie Terviseametist sellist isikut, kes oleks puhkenud skandaaliga kursis, paraku ei õnnestunud, selguse saavutamine on miskipärast üha keerulisem ja neist tingimustes pole mõtet üldse millegi üle  imestada.”

Andres Raid, ajakirjanik