Andres Raid: kui inimene on “õige”, siis tema kavandatav tuulik radareid ei sega

Arvamus,
©Uued Uudised
Tuulepargi rajamise eelduseks on see, et arendaja on “õige”. Pilt on illustratiivne.

Kui keegi ongi ehk püüdnud väita, et vanasõnad ja kõnekäänud on ajast ja arust, siis nüüd on konkreetne ja otsekui õpikust võetud näide, et kehtivad nad siiani. Öeldakse, et eks aeg annab arutust. Ja ennäe, annabki!

Mäletame, kuidas ettevõtjad püüdsid püstitada tuulikuid tuulest energia tootmiseks, kuipalju kohtuuksi ja närve, rahast rääkimata, kulutati kohtutes juba kooskõlastatud projektide juurutamiseks – ja ei midagi! See „ei midagi“ tuli Kaitseministeeriumist ja suurim kinnitaja, et tuulikud ei lase radaritel kaugele vaadata ja segavad nende tööd, oli hiljem end omaenda sõnul ületöötanud toonane ministeeriumi kõrge ametnik Oidsalu.

Tänaseks on selgeks saanud, et Kaitseministeeriumi segas see, KES neid tuulikuid ehitab. Õige inimese ehitus radarit ei sega! Tänane seis on selline, et Kellavere radarite kõrvale, umbes 4-6 kilomeetrit radaritest eemal peaks tulema veidi alla 40 tuuliku, kõikide eelduste kohaselt planeeritakse 38 tuulikut.

Õigete meestega käib rendi, müügi ja muid läbirääkimisi pidamas Jaanus Kivirand, ehk siis TMV Green OÜ. Samas OÜ-s on juhatuses veel avalike andmete kohaselt:

Nimi Sünnikuupäev Roll Alguse kuupäev Kehtiv praegu
Kim Petteri Tahkoniemi 04.08.1970 (51) juhatuse liige 15.02.2021 (1) jah
Jaanus Kivirand 20.11.1979 (42) juhatuse liige 15.02.2021 (1) jah
Laura Sulev 03.07.1985 (37) juhatuse liige 30.06.2021 (1) jah
Indrek Aps 02.11.1979 (42) juhatuse liige 07.03.2022 (0) jah

Kinnisvara on neil avalike andmete alusel 189 objekti. Kõik on staatuses “hoonestusõigus”.

Nagu  Kivirand olevat selgitanud, siis nemad rendivad külameestelt maad ja korraldavad hoonestusõiguse, mis on vajalik ka tuulikute püstitamiseks, ehitavad aga hoopis teised nagu näiteks UTILITAS, mille mees ka ära mainis.

Kui kohalikel tekkisid küsimused, et kuidas –  piirangud ju, radarid siinsamas kõrval, tuulikud pidid neid ju segama – neile vastati lahkelt, et see piirang võetakse kohe maha, olevat kokku lepitud. Sõja ajal ja maha? Seega ei sega ega oleks seganud neid edevaid radareid või radarit mitte ükski tuulik ka varem.

Aga see 189 hoonestusõigusega objekti on muljetavaldav, pikk nimekiri on saadaval ja siin vaid osa:

Vaadake seda sõnalist ekvilibristikat, kuidas kirjeldab seadustest ümberhiilimise võimalusi Kaitseinvesteeringute keskus – „Üle seaduse piiri. Kaitseinvesteeringute keskus: aitame seaduse tõlgendustega luua uut riigihankepraktikat”

Paar kildu maailmast siia juurde. „The Hill“ annab teada, et USA-s on Bideni valitsus on viinud asjad niikaugele, kus sisepinged kipuvad üle ääre tulema. Ja tõesti – uuringus ära toodud andmete kohaselt on tervelt kolmandik ameeriklastelt mitte lihtsalt tänavatele tulema, vaid suisa relvad haarama, et praeguse valitsuse vastu välja astuda.

Kuna meie peavoolus välisuudiste rubriik kui selline puudub, siis täidame sellekohase lüngakese ühe kauge, kuid olulise uudisega Hiinast. Nimelt – Hiina võimud tõid tänavale tankid ja milleks?! Oma pankade kaitseks rahva eest, kes soovis OMA raha pangast kätte saada.

Meil pole vist tanke vaja, meie rahvas lepiks ilmselt vaikselt sajatades sellise seisuga, oli ju hiljuti meiegi peavoolus artikkel, milles peeti täiesti loomulikuks, kui piiratakse kodanike juurdepääsu OMA rahale. Eesti pangaseadus: on täiesti okei, kui inimesed oma rahale ligi ei pääse.

Andres Raid, ajakirjanik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused