Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: kui maksupoliitika määrab ära rahandusministri pereäri

-
30.06.2021
Keit Pentus-Rosimannus viis Autorollo Euroopasse kaasa.
© Uued Uudised

„Maksudebatid on hoos ja suviselt kuumad – rohkem, vähem, puutuda ja rahule jätta. Kõige selle juures tuleb jääda kuidagi populaarseks, tuult nuusutada ja tagala kindlustada.

Mõnda asja isegi ei varjata – rahandusminister teatab otse, et vananeva ühiskonna puhul tuleb hoolitseda selle eest, et hoolekanne oleks hästi ja garanteeritult rahastatud. Ei midagi juhuslikku – Rosimannuste pereäri just selles sfääris ju õitsebki, hooldekodudes tundub niigi olevat igal patsiendil olevat vähemalt iPad madratsi ajal, mis valimiste ajal välja võetakse – jõukust ei anna ju häbeneda!

Olgu nende maksudega kuis on, kuid üks asi jätab kogu mõtlemise viisist ja ulatusest küll enam kui alarmeeriva pildi. Kaege ise – kas keegi on kuulnud midagi kasvõi teema püstitusest sellisel viisil, et kuis raha rahva käest mitte lihtsalt kokku koguda, vaid selle asemel riikliku omanikutulu lihtsalt suurendada, teisisõnu riikliku rahamassi uute tehnoloogiate ja lahenduste rakendamisega otsustavalt juurde tekitada?!

Kas meil seda teavet ja oskust ei ole? Küll ja küll, need inimesed on suuresti paraku otsustusprotsessidest eemaldatud ja asju korraldavad eilsed broilerid, kes oma ignorantsuses ja võimust joobununa sellest kui üle jõu käivast asjast ei mõtlegi.

Ajakirjanduses ilmus äsja lugu näiteks sellest, kuis välismaa teadlased (autoriteedid ju!!!) kinnitasid, et elektriautodega seonduv CO2 emissioon on arvatust 2 korda suurem – mäletan Tallinna TV stuudios rääkis seda skeemide ja arvudega varustatult endine TTÜ õppejõud juba aastaid tagasi – siin vangutati vaid päid – no ei saa olla, ilmselt taas üks lamemaalane progressi ja rohepöörde jalus.

Neid näiteid võiks tooma jäädagi, uutest tegelikest tehnoloogiatest pole ametnikele mõtet siin rääkida – ei huvita, kuna kohe mõõdetav isiklik kasu ei paista kuskilt. MKM-is näiteks käib Eesti energeetikasektori juhtimine lähtuvalt ühe või teise suvise ajakirjanduspraktikale saabunud hilisteismelise nägemuse järgi ja seegi info läbib veel enne siiajõudmist ja otsuste aluseks saamist Google`i kvaliteettõlke büroo.

Ei usu – aga palun: „Kõik Eesti energeetikatipud vaatavad praegu Leedu poole. Majandusministeeriumi energeetika ala asekantsler Timo Tatar räägib, et loeb iga päev leedukeelset Delfit. „Saab kiiresti vajaliku inglise keelde tõlkida,“ ütleb Tatar“. Leedu on maruvihane Eesti ja Läti peale, ohus on Balti energiajulgeolek

Võimalike maksude kehtestamisel torkab silma, et siingi on rõhk oma inimeselt raha kätte saamisel. Paljud riigid poevad või nahast välja, et välismaalastest kõik välja pigistada, meil on suisa vastupidi. Võtke või maantee- või ummikumaks – välismaalasele ei maksa see midagi, kohalik maksab aga nii, et hing paelaga kaelas.

Sama poliitika ja praktika käib ka mitmete muude maksude, ka kaudsete, kohta. Sellistena võib muide näha ka summasid, mis üha süveneva ja laieneva riigisektori ametnikkonna kohta käib, sest ka selle maksab kinni ju maksumaksja. Toreda artikli sel teemal on üllitanud Margus Mikomägi, kes talle omases mahedas võtmes joonistab kogu selle üsna õõvastava pildi teie ees kenasti lahti.

Üks detail veel – äsja tuli uudis selle kohta, et mingi rahu olevat mingi hinna eest saabunud ka Nordica kohtusaagasse. Selle mingi hinna maksab muidugi kinni meie maksumaksja, nagu ärigeenius Palmeri praegu müügil oleva majagi – äkki on keegi huvitatud?!

Ilus ju: https://kinnisvara24.delfi.ee/maja-müük-viimsi-vald/240356209

Andres Raid, ajakirjanik