Andres Raid: kui meedias on libauudistega alustatud, ei saada enam pidama

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Ajakirjanik Andres Raid.

„Kes ei mäletaks spekulatsioone selle ümber, kuidas Kreml ja vaat et Putin isiklikult sekkusid USA presidendivalimistesse ja lõppkokkuvõttes päädis kogu asi ju sellega, et küllap Putin selle Trumpi sinna oma suureks meeleheaks pukki aitaski! Kõik toonased kahtlused, et kas see Venemaa president ikka nii võimas mees on ja selliseid andeid ning võimalusi omab, langesid kohe automaatselt lamemaalaste, vandenõuteoreetikute ja EKRE poejoodikute omandisse – kõik on ju selge!

Aega on läinud ja mis seisus oleme täna? Huvitav, et äsjasest suisa sensatsioonilisest AMETLIKUST seisukohast pole meie ajalehtedes ega teistes meediaväljaannetes sõnagi! Mis välja tuleb – kogu toonase vene jälje kampaania taga oli hoopis Clintoni justiitsnõunik, kes tahtis teha „midagi suurt“. Muide – tegi hästi, sest pinnas oli soodne ja info levis kulutulena. Täna kuulutab The Hill, vaieldamatult autoriteetne allikas, kuidas paljastatud on kaasusega seoses terve „posu trikke“. Võib lihtsalt veenduda – ja ka enam kui autoriteetne Reuters.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meie masinavärk, kord käimapanduna, ei suuda aga peatuda. Äsja lugesime Delfist:

„Väide on seda pöörasem, et juba aastaid oleme näinud enneolematu ulatusega üleilmseid valede levitamise (USA presidendivalimistesse sekkumise, vandenõuteooriate külvamise, COVID-19 eitamise jne) kampaaniaid, mille vallapäästmises on algusest peale olnud põhjust süüdistada nimelt Venemaa propagandamasinat“.

Siin hüpatakse juba kõigest üle – lisaks nüüd ümberlükatud Vene kaardile, millal on vene meedia eitanud COVID 19 olemasolu või kasvõi selles kahelnud?! Esimesena tuldi välja oma vaktsiiniga – et tehti siis midagi täiesti ametlikult millegi vastu, mida pole olemas?! Roomlased oleksid selle peale öelnud, et „non plus ultra“ – ei midagi ja veel natuke, niivõrd absurdselt kõlab see küll.

Kuid Postimehele siiski tänu ühe teise asja eest, mis kuidagi laineid ei tekitanud, tea, võib-olla seepärast, et peajoonega kuidagi kokku ei käi. Nimelt avaldas Postimees Jüri Laursoni argumenteeritud ja selge mõttega kirjapandud lugu. Loeme selgelt välja – „Seega varustavad vabaelektriturgu ainult Narva elektrijaamad ja Vene aatomielektrijaam“. See on siis reaalsus!!! Äkki hakkaks lähtuma reaalsusest?!

Sama käib ilmselt ka Vene kaardi kohta, millest alustasime.“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused