Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: kuidas meie ilus riigivapp pidupäeval pruuniks värvus

-
01.03.2022
Ajakirjanik Andres Raid.
© Uued Uudised

24. veebruaril tähistati pidulikult Eesti Vabariigi sünnipäeva, hommik algas ametlikult paraadiga, jätkusid pidustused üle Eesti ja õhtu tipnes tõrvikurongkäiguga Tallinnas, mis vaevu-vaevu uudisekünnise ületas.

Kuid pildi juurde. Taamal paistab tribüün tähtsate tegelastega, tribüüni ennast kaunistab trikoloor ja … Eesti vapp. Vapp küll, kuid millegipärast pruun või hoopis tumepunane, üleni.

Meil on ju küll olemas vapiseadus (https://www.riigiteataja.ee/akt/12920454) milles on ära toodud vapi ülitäpne kirjeldus ja kasutamise kord. Vapi, nagu ka lipu teotamine, rikkumine jne on meil karistatav.

Ja nüüd siis selline, pruun… Miks nii?! Seda küsimust ei tõstatanud ükski ajakirjanik ega poliitik, järelepärimine riigikantseleisse andis vastuse, et paraadi organiseerimisega tegeles Kaitseministeerium. Kaitseministeeriumi teatel aga nemad ei tegelnud, asja korraldas hoopis Kaitsejõudude peastaap.

Järelepärimine sinna jäi kahjuks vastuseta ja nüüd ei teagi, miks meie vaieldamatult ilus riigivapp sellist imelikku karva oli. Tõsi, seadus lubab ka ühevärvilist vappi, kuid vaid siis, kui see on tehtud „erilisest
materjalist“. Üks paraadi vaadanud seadusetundja isegi ironiseeris, et mõni võib teab mida selle „erilise materjali“ all arvata.

Arvaku keegi mida tahes, vastust sellele küsimusele ei saanudki, miks oli vaja ilus Eesti riigivapp vabariigi sünnipäeval (!!!) just sellisena välja tuua.

Andres Raid, ajakirjanik