Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Andres Raid: Liina Kersna “õiged otsused” on maailma krimikroonikates üsna levinud

-
01.06.2022
Seni kriminaalseteks peetud asju muudetakse üha enam lubatud asjadeks. Pilt on illustratiivne.
© UU

Hispaaniast tuleb huvitavaid uudiseid – skandaal üleval ja üsna tõsine. „Euroweekly“ andmetel on tuntud näitleja Veronica Echegui kasutanud võltsitud koroonapassi ja selle oli ta veel ostnud mingitelt kriminaalidelt. Seda tegu uurides jõudsid politseinikud terve võrgustiku jälile, mis tegeles just nimelt koroonapasside hanke ja valmistamisega. „El Mundo“ andmetel sõltus hind kunde sotsiaalsest seisundist – mida kõrgem, seda kõrgem oli ka hind.

Olgu tähtedega kuidas on, kuid nüüd alles huvitavaks läheb. On selline farmaatsiagigant nagu Pharma Mar ja selle juht Jose Maria Fernandez Sousa-Faro on samuti saanud süüdistuse selle kohta, et laskis endale vaktsiini asemel soolalahust süstida. „Signs of the Times`i“ andmetel maksis firmajuht tuhandeid dollareid selle eest, et sattuda Hispaania vaktsineerimisregistrisse.

Pharma Mar on Hispaania üks suurimaid farmaatsiafirmasid ja see kasvas märgatavalt 2025. aastal, kui sellega ühines Zeltia. 2021. aastal oli firma tulu 92,8 miljonit ja selle aasta esimeses kvartalis on kasuminumbrid ligi 22 miljonit. Ühene menetlusalustest on teada antud ka Hispaania ühest rikkamast mehest Trinitario Casanovast, kes on tuntud ka kui laulja, näitleja, jalgpallur, rannavõrkpalli olümpialane ja lisaks veel ka …tuntud arst. Ei taha kuidagi arstimite tootmisega  otseselt seotud inimesed ise „õlga alla panna“ – põhjustega pole mõtet siinkohal spekuleerima hakata.

Paar asja veel lisaks. Aasia paremad mõttekojad on juhtinud tähelepanu Euroopa ekslikule energiapoliitikale, mis tõstab vaid hindu ja mis langeb nende riikide elanikkonnale kinnimaksmiseks. Loomulikult kannatavad vaesemad kõige rohkem ja kus selles nimekirjas on Eesti, pole mingi saladus. Saladus pole seegi, et rikkamad paraku võtavad abinõud kasutusele, et oma elanikkonda hinnatõusu eest säästa, seda erinevalt meie praegustest valitsejatest. Kuid – see kõik on tegelemine tagajärgedega ja viitab selgelt sellele, et Aasia mõttekojad on võimekamad ja valitsused eeskätt oma huvidest lähtuvad.

Mis meil veel on?! Tänane pealkiri Delfist: „Ma ei taha enam elada…” Laste enesetapukatsed on võtnud pandeemilised mõõtmed“

Kuidas see kõik meie üldise deklareeritud edu ja maailma pailapse staatusega kokku käib?! Kahjuks ei räägita sellest, MIKS see nii on. Laias laastus tähendab see seda, et loobumine traditsioonilistest ning aastasadade jooksul teaduslikult põhjendatud ja tõestatud lähenemisest ja siin kultuurikontekstis võõraste arusaamade sunniviiline juurutamine on läbi kukkunud. Seda ikka veel edasi kultiveerida on sama, nagu Liina Kersna üllatavalt kuulutab – seadusevastane tegu on õige otsus ja seega ju ka seaduslik! Ei ole usutav? Aga palun:Kersna segasest kiirtestihankest: see oli õige otsus”.

Andres Raid, ajakirjanik