Andres Raid: maanteeameti ebareaalsed testid

Arvamus, Repliik,
- Updated
©UU
Andres Raid

Viirusest tekitatud äsja WHO poolt pandeemiaks kuulutatud muu elu taustal toimub muudki huvitavat, ehkki – huvitava võiks panna eriti rasvastesse jutumärkidesse.

Nimelt on maanteeamet hiljuti maha saanud taas uute regulatsioonidega, mis reaalsesse ellu kuidagi ei sobitu. Nimelt, nüüd peab autode ülevaatuspunktis tegema uusi teste. Tegemist on aeglustustestid ja kiirendustestid, selleks ei piisa enam vanadest seadmetest, selleks on vaja ülevaatuspunktidel osta suure hinna eest uued seadmed.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seda suudavad lubada endale vaid suured ja umbes sajast ülevaatuspunktist peaksid vastavalt uutele eeskirjadele enamus uksed kinni panema. Tulemus – ülevaatuse saad vaid suuremates linnades. Sellest on veel vähe – nüüd nõutakse punktidelt ka kiirendus- ja aeglustusradade olemasolu, neid pole aga reaalselt olemas. Kuidas asju ajada?

Võimalus on panna liiklus ajutiselt katsete tegemise ajaks kinni. Kas keegi seda füüsiliselt ette kujutab?! Sellest on veel vähe. Nüüd nõutakse „äkkpidurdamise“ katset ka mootorratturitelt kiiruse pealt 40 kilomeetrit tunnis! Sadulasse suudavad sellise triki puhul jääda vaid profid, kui needki – veidi sirgest väljas olev „lenks“ või paar liivatera esiratta all ja asi võib kehvasti lõppeda.

Juba on esimene ohver ka olemas – Otepää vallas viidi varakevadine ülevaatusele saabunu kiirabiga haiglasse (https://lounaeestlane.ee/otepaa-vallas-kukkus-tehnoulevaatuse-juures-mootorrattalt-mees-kes-viidi-haiglasse/). Ennast suureliselt ”kompetentsikeskuseks” nimetav Maanteeamet toodab aga endises vaimus edasi regulatsioone, mida MKM-i ametnikud kas pimesi usuvad või ei viitsi lihtsalt süveneda igihalja Singer Vingeri stiilis „sinna-tänna paberike rändab, dokumendiks saab…“

Ülevaatuspunktid selle ettevõtmisega nõus ei taha olla ja juba saadetakse ka mootorratturitele sõnumeid, et nemad tsiklitega ei tegele. Arusaadav ka, kellele neid inimkatsetusi vaja on.
Olgu siinkohal ka mõned ülevaatusega  tegelevate anonüümseks jäävate inimeste kommentaarid:

Ülevaatuspunkte ei suleta kuna õigusriigis ei oma määrus tagasiulatuvat jõudu, mina panen homme kodulehele teatise, et ei saa teostada tsiklitele ülevaatust. Küll aga oleks aeg esitada ministeeriumile kahjunõue mõõteriista eest mida ei saa kasutada, sest puudub vastav territoorium. (isegi seadme kasutamise koha puudumisel on seadme omamine kohustuslik – toim.).

*

Kuidas lõpetada mootorratta pornograafiat? Kui teisedki lõpetavad ülevaatuste tegemise tsiklitele siis las nad seda teevad, kuid 1000 eurot on juba välja käidud mittevajaliku mõõteriista ostmise kohustuse täitmiseks. Pole riista – lõpetatakse leping ülevaatuspunktiga, nii lihtne see ongi.

*

Kuna riigiametnike rumalusest nõutav äkkpidurdustest alles reedel vigastas ülevaatusele tulnud riigikodanikku, kes viidi kiirabiga haiglasse siis on teema minu jaoks kuritegelik ja irooniast kaugel. Tunnen siin kaasa pidurite testimisel kukkunud mootorratturile ja palun vabandust tema käest, et meid juhivad lollid ametnikud kelle pädevus on tappev – esialgu vigastusi tekitav.

Poliseil tundub selles küsimuses (ehk siis – seadusevastaselt?!) tervet mõistust olevat – teel liikleva sõiduki kontrollimiseks ja nad ütlevad oma regulatsioonis selgelt, et “võib mitte teha aeglustit kasutades piduritesti tsiklitel“.

Andres Raid

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused