Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: mingi pirukas on oktoobriks küpsema pandud

-
12.09.2022
Oktoobri algus näib kurjakuulutuvana.
© Uued Uudised

Kõigepealt väike õiendus. Käsitlesime hiljuti „Operaili“ teemat ja sellest võis jääda ekslik mulje, nagu oleks Poola firma „Cryogas“ ise siinsed veduri LNG peale ümber ehitanud – Poola ettevõte (Cryogas M&T Poland) on LNG tootja ning ümberehituse tegid ikka siinsed ettevõtjad.

Meil aga on ilmunud välja kõrgete  elektrihindade „järjekordne“ süüdlane ja selleks on „plokipakkumine“. Tegemist on kaasaegse ja kahjuks eksitava kõnepruugiga, kus subjekt ja objekt on omavahel lootusetult segamini aetud. Nii nagu meil liiklusõnnetusi põhjustavad, jää ja lumi, alkohol ja terviserike – seda nimekirja võib jätkata – nii on ka hinna tekitanud „plokipakkumine“. „Konkurentsiamet kahtlustab elektri rekordhinna põhjustajana plokipakkumist“

Keegi pole kuulnud, et liiklusõnnetuse põhjustajana on trahvitud jääd või lund, kes on menetleja juurde sulanuna toimetatud. Teeb, otsustab, kehtestab ja põhjustab ikka subjekt ehk inimene, eks selle plokipakkumise taga on ikka konkreetsed inimesed, mitte mingi abstraktne pakkumine. Milleks see hämamine vajalik on?! Aga lihtne ju – see võtab ahelast välja tegeliku tegija, vabastab ta igasugusest vastutusest ja võimaldab alati kurja tooniga süüdistada antud kontekstis sedasama pakkumist ja taeva pärast mitte mingit täiesti vastutustundetut ja ebakompetentset asjade korraldajat.

Näis, kes veel „süüdlastena“ välja selgitatakse.

Kõik see toimub süveneva segaduse taustal terves maailmas. Soome ajakirjanduses räägitakse avatud tekstiga sellest, et olles ise raskes seisus loodab Soome Rootsi peale, kelle enda võrk oli eelmise talve ajal kokkukukkumise äärel ja kas meie tegijad sellega arvestavad?! „Mahdoton yhtälö: Suomi luottaa Ruotsiin, jonka sähköverkko oli kaatua jo viime talvena!“

Tundub juba  kuidagi isegi müstikasse kaldumisena, kuid üsna huvitav on otsida sidet teadete vahel, millel seda sidet esmapilgul olla ei pruugigi – huvitav sellegi poolest ja meil ei kõnelda neist asjust miskipärast üldse. Paavst andis nimelt välja range päevakäsu, mille järgi peavad 1. oktoobriks ilma igasuguste eranditeta kõik Vatikaniga seotud institutsioonid oma arved Vatikani panga kaudu depositeerima. „Pope Francis on Tuesday imposed an Oct. 1 deadline 2022 for all Holy See offices and Vatican-linked institutions to deposit their assets with the Vatican bank“.

Täpselt samal ajal, 1. oktoobril, valmistub Saksamaa oma armee kasutamiseks tänavate patrullimiseks, pole ka ime, sest rahutused seoses väljakannatamatute energiahindadega ähvardavad aina laieneda. „Germany May Have the Army Patrolling Streets Starting in  1.October 2022“

Hiina on armeed pankade kaitseks (oma) sularaha ihkavate kodanike eest juba hiljuti kasutanud, AIB (Iirimaa Ühendatud Pangad – Allied Irish Banks) on teada andnud, et sularaha kaotamise käigus ei tegele enam ei sularaha ega pangatšekkide käitlemisega (AIB is removing cash and cheque counter services at 70 of its branches in the Republic of Ireland.  Between 30 September and 21 October 2022) ja seda tehakse perioodi jooksul alates 30. septembrist kuni 21. oktoobrini 2022. Inglise pank omakorda võtab ringlusest välja £20 and £50 suurused pangatähed ja huvitav millal – 30.septembril! (The Bank of England will be withdrawing legal tender status of paper £20 and £50 banknotes after 30 September 2022).

Kuidagi ühele ajale satuvad sündmused, kas juhus?!

Vaatlejad maailmas on ühel nõul, et mingi „pirukas on kuskil küpsema pandud“ ja meile on selles kõiges kahjuks einestajate roll jäetud ja meil vaid oodatakse tegevusetult seda toidukorda.

Andres Raid