Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: mis ühist ja erinevat on eurogasfüürer von der Leyenil ja meie majandusministril Sikkutil?

-
03.11.2022
Andres Raid
© Uued Uudised

Mille poolest erinevad eurogasfüürer von der Leyen ja majandusminister Sikkut ning mis on neil ühist?! Sikkut oskab üllatuda ja see on inimlikus mõttes ilus. See, et ta oma haldusalas ei orienteeru ja teda ümbritsevad MKM-is samasugused on hoopis iseasi. Loeme: minister ei tea midagi!

Muuseas – Vene LNG eksport lööb praegu rekordeid! See on kõik siinsamas ja mingeid piiranguid pole, meie aga ostame ikka tea kuskilt kaugelt, läbi mitme vahendaja ja loomulikult kallimalt!

Muuseas, Paldiski ehitustööde keskkonnauuringutes jääb vägisi mulje, et ehitati hoopis midagi muud kui see, millest meile avalikult räägitakse, aga selle juurde tuleme kindlasti tagasi.

EU südames toimub aga midagi, millest meile millegipärast ei räägita. Selge sõnaga nõutakse ei rohkemat ega vähemat, kui Ursula von der Leyeni tagasiastumist-erruminekut. Kõik see toimus Europarlamndis ning nõudjaks oli saadik Christian Terhes.

Põhjust on – erinevalt meil väljakujunenud praktikast, kus alustamine või mittealustamine sõltub sellest, kellega on tegemist, on prokuratuur alustanud Leyeni suhtes menetlust. Nimelt – Ursula von der Leyen allkirjastas EU nimel lepingu 71 miljardi (!!!) suuruses summas millega ostetakse EU-le Pfizerilt kümme doosi vaktsiini koguses, millest tuleb iga EU kodanikule kümme doosi, sülelapsed kaasaarvatud. (1)

Vara on hakata oletama, millega see lugu lõpeb, kuid seis on praegu just selline ja arvestada tuleb sellegi pikantse tõsiasjaga, et Leyeni abikaasa töötab justkui kogemata tollesama Pfizeri heaks…

(1) Huvitav, kas meie Riigikohus püsib von der Leyeniga samal lainel hoolitsuse osas inimeste eest just nimelt vaid pandeemia tingimustes ja muul ajal polegi see nii oluline?! Kuidas muidu tõlgendada Ivo Pilvingu väidet: „IVO PILVING ⟩ Riik peab epideemia ajal inimeste elu kaitsma”. Muul ajal ei peagi?!

Andres Raid