Andres Raid: Mis värvi Jeesus siis oli?

Arvamus,
©Scanpix
Black Lives Matter on isegi kurjategija Floydi Jeesusena kujutanud.

Eestis pole see diskussioon käima läinud – võimalik, et üldiselt usuleiges riigis see jääbki. Mujal on kired aga lõkkele löönud meie jaoks ehk kauge teema ümber.

Alates sellest kui BLM-I aktivist ja kommentaator Shaun King kutsus üles maha tõmbama kõik Jeesuse kujutised Euroopas seetõttu, et need promovad valgete ülemvõimu, on eriti akuutselt esile tõusnud küsimus: mis värvi see Jeesus siis ikkagi oli, kas valge või teist värvi?!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Piibel ei ütle tema nahavärvi kohta midagi peale selle, et ta oli sündinud juudina Lähis-Idas.

“Vastavalt USA-s kehtivatele Rahvaloenduse Büroo standarditele on teda alati valgeks peetud,” ütleb raamatu “Inimlik Kristus – ajaloolise Jeesuse otsingutel” autor Charlotte Allan ja lisab, et “äkki on tekkinud mingi radikaalsete vasakpoolsete liikumine, mille kohaselt kõik need inimesed polegi valged”.

Paraku pole esimese sajandi Jeesusest ja juutidest üldse selget värvilist kujutist. Siiski on väljakaevamistel Dura Europose sünagoogis praeguses Süürias välja tulnud enam-vähem see pilt, millised juutide eelkäijad võisid välja näha.

“Neil inimestel oli kergelt päevitunud nahk nagu Vahemeremaades tänaselgi päeval,“ sõnab Allen. “Me võime üsna suure tõenäosusega väita, et esimese sajandi juudid nägid välja nagu tänased Vahemeremaade asukad ja need on, nagu tänapäeva itaallased ja kreeklased, kvalifitseeritavad valgetena”.

Valge olemine ei pidanud tähendama loomulikult seda, et Jeesus pidi olema blond sinisilm. Pigem ilmestasid just need kujutised, mis ilmusid 15. ja 16.sajandil, eeskätt toona valitsenud üldist tendentsi.

Allen ütleb ka, et “Euroopas muutus Jeesus tunduvalt kahvatumaks, võib-olla ka seetõttu, et Itaalia renessans armastas ja eelistas blonde.”

Üsna loomulik on ka see, et Jeesuse kujutised varieeruvad tugevasti ka sõltuvalt kultuurikontekstist, kus nad välja ilmuvad.

Kõik see on tänaseks rakendatud BLM-I vankrite ette ja välja on jõutud isegi selleni, et nähakse selget seost Jeesuse kujutiste ja valge ülemvõimu vahel.

Ühendriikide ajalugu on seni kirjeldatud ikka mingi poliitilise diskursuse raames ja see pole mööda läinud valgest kui dominandist. Professor Blum küsib otse, et äkki saaks kuidagi niikaugele, et saaks ajalookäsitlusega edasi minna viisil, mis ei käsitleks valget kui ülemvõimu, vaid lähtuks ajaloost kui sellisest.

Diskussioonid Jeesuse nahavärvi üle on läbi ajaloo ikka toimunud, lõkkele on kired puhutud just viimasel ajal. Barack Obama endine pastor Jeremiah Wright nimetas Jeesust otse – “vaene must mees”.

Martin Luther King ütles kodanikurahutuste käigus samuti otse, et “Jeesuse nahavärvist ei johtu mitte midagi” ja kuuekümnendatel värviti Jeesuse kujud Detroidis musta värviga üle. Blum aga ütleb, et “…ja generatsioon omab, võib-olla isegi mitu korda generatsiooni jooksul, olukordi, kus pulbitseb pinnale küsimus Jeesusest just rassilist kuuluvust silmas pidades.”

Tegelikult on tunda, et arvajad püüavad olla (see ei käi BLM-i kohta) korrektsed ja hoiduda hinnangutest või vähemalt sellistest, mis oleksid üheselt mõistatavad. Canterbury arhipiiskop Inglismaalt ütles samuti hiljaaegu, et Jeesuse väljapanekud tuleks ümber vaadata. Üheksa päeva jooksul … paneb St Albany Katedraal Inglismaal üles üheksajalase pildi tuntud motiiviga “Püha õhtu söömaaeg” – sellel on Jessuke juba musta värvi!

Lõppkokkuvõttes on igale mõtlevale inimesele ammu selgeks saanud tõsiasi, et küsimus pole nahavärvis, vaid järjekordsetes poliitmängudes, ja ikka jõuame välja raha ja mõjusfääride ümbermängimise juurde. Jeesuse nahavärvi eest “muretsejad” on tegelikult korraldanud massiivse ja hästiorganiseeritud rünnaku mitte üksnes kristlusele, vaid ka lääne ühiskonnale tervikuna.

Allen kirjutab otse, et “see on katse eemaldada Jeesus kristlusest ja asendada see millegi muuga. See on katse luua uus kristlus, kus Jeesus on marksist ja anarhiline revolutsionäär, kes purustab kõik eelneva ja juba olnud”. Ja tõepoolest – juba mainitud Shaun King teatab otse, et valge Jeesuse kujutised on rõhumise vahendid ja need tuleb kõrvaldada!

Osa pastoreid on siiski Kingi hoiatanud, et kui need mässajad tulevad omandit rüüstama, siis kohtavad vastupanu. “See on terroristlik ähvardus kristlaste vastu”, ütles pastor Brian Gibson liikumisest “Peaceably Gather”. “See pole valge Jeesuse kaitsmine, see on pühaduse kaitse… See, et Jeesus nägi natuke rohkem anglo moodi välja, ei anna mingit õigust selle pärast püha omandit purustama tulla”.

Andres Raid, ajakirjanik

4 commentsOn Andres Raid: Mis värvi Jeesus siis oli?

 • Avatar
  Täpsustus

  Kui omandist rääkida, siis Soroselt tuleks ta miljardid esimesena ära võtta. Tõenäoliselt on 1956. aastal Ungari revolutsiooni ajal Läände põgenenud juudi varandus pärit sotsialistliku Ungari salapolitseist ja Soros ise on Kominterni mõjuagent. Kuna Ungari salapolitsei, nagu ka nt. idasaksa Stasi, polnud iseseisvad organisatsioonid, vaid vene KGB lõa otsas (täpsemalt — KGB käpikud!), siis on alust oletada, et kogu Sorose õõnestustegevus (ja tema äriimpeeriumi arendus) sai erinevate variorganisatsioonide kauu know-how ja finantstuge Moskvast. See seletab ka, miks Sorose tulek Venemaale nii valusa reaktsiooni just seal põhjustas, mitte aga mujal Ida-Euroopas. Ettenähtud sihtriikides finantseeris Soros aga (1948. aastast peale KGB ja GRU tegevusse lahustunud Kominterni) Lääne ühiskondade õõnestamise ülesandeid. Nii nt. läks KGB ja GRU eelarvetest reaalsele spioneerimisele vaid 15%. Seevastu 85% suunati aga igasugu “avatud ühiskonna” ja neomarksistlike ning isegi neofašistlike (et Läänt destabiliseerida!) “rakukeste” ülalpidamisele.

 • Avatar
  Tõnis Siim

  Naatsareti Jeesus, kelle tollased kohalikud juudi omavalitsusjuhid, preestrid ja arvamusliidrid lasid nende arvates neile ohtliku teisitmõtleja-ketseri hukata oli antropoloogilise kohastumustüübina tõmmu europiid nagu araablased, kes samast kandist pärit.
  VALGE VÄHEMUS VAJAB OMA MARTIN LUTHER KINGI! Sotsiaaldarvinistlik konkurentsiühiskond assimileerib, tõrjub ja suretab välja väiksema paljunemise ning kohanemisvõimega rahvad. USA-s on lühikese ajaga saanud europiidsest rahvast pöördumatult assimileerimisele ja väljasuremisele kuuluv rahvakild ja sama saatus tabab Euroopa põlisrahvaid ka Euroopas samasuguse ameerikaliku rahvuspoliitika jätkumise korral Euroopas.
  Statistika:
  “USA-s jäi valgete sündimus vähemuste omale alla”
  PM, 17. mai 2012 20:37
  BNS
  Esimest korda ületas Ameerika Ühendriikides vähemuste sündide arv valgete ameeriklaste oma, teatas rahvastikubüroo täna, osutades latiinode sündimuse kasvule.
  Latiinod, mustanahalised, asiaadid, põlisrahvad ning segarahvusest või -rassist elanikud andsid 2011. aasta juuliga lõppenud 12 kuu jooksul 50,4 protsenti sündidest. 2010. aasta augustis oli nende osakaal 49,5 protsenti.
  Juhtpositsioonil on latiinod, kes on kõigist rühmadest suurim (52 miljonit) ja kiireima kasvuga.
  «Sellega tõusis latiinode osakaal kogu elanikkonnast 2011. aastal 16,7 protsendini,» teatas rahvastikubüroo. 2010. aastal oli neid 16,3 protsenti USA 311.592.000 elanikust.
  Valged moodustavad siiski endiselt suurima sündide arvuga rühma, nende osakaal kõigist sündidest on 49,6 protsenti. Ka rahvastikust on neid 63,4 protsenti.
  Rahvastikubüroo 2008. aasta prognoosi kohaselt ei ole see aga 2042. aastal enam nii.
  Hispaaniakeelse elanikkonna elujõulisuse kasuks räägib asjaolu, et nende mediaanvanus on 27 aastat.
  Absoluutarvudes on latiinosid Ühendriikides 52 miljonit, aafrikaameeriklasi 43,9 miljonit ja asiaate, kes on kasvukiiruselt teisel kohal – 18,2 miljonit.” (PM 27.mai 2012)
  NB!! Tegemist oli PM-i 17. mai 2012 artikliga ja andmed kajastasid 2010 ja 2011 seisusid. Tänaseks on valged Euroopa juurtega inimesed USA-s tõenäoliselt juba vähemus! Kahjuks pole valgel vähemusel oma Martin Luther Kingi, kes oli neegrite õiguste ja olemasolu eest legendaarne võitleja. Ka valge vähemus vajab enda olemasolu ja ellu jäämise eest võitlemiseks oma Martin Luther Kingi!!!

 • Avatar
  satanisgod.org

  Ma seletan seda teemat okultisti vaatepunktist. Jeesus oli juut, ta oli naha poolest valge, aga valge nahk on ainus mis teda eurooplastega seob. Hing oli 100 protsenti erinev. Nagu üks juudirabi ütles:juudi hing tuleb pühadusest ag mittejuudi hing tuleb kolmest saatanlikust sfäärist.
  https://www.google.com/search?q=non+jews+are+satanic+rabbi+quote&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiYkoWC5LrqAhVKrosKHXKqAI8Q_AUoAXoECAoQAw&biw=1280&bih=578&dpr=1.5#imgrc=oHfECKLF0VoW4M

  Ja see on tõsi, juudi hing on totaalselt erinev, kui sa viibid juudi läheduses, siis sa tunned ebameeldivat energiat, lisaks sa tunned juudi ära kissitavate petlike silmade järgi ja selle järgi et ta ütleb sinuga rääkides pidevalt su nime, see on nagu hüpnoos või midagi.

  Juudi hinge tsakrad on ka totaalselt erinevad ja kuna väidetavalt on juudi hing seotud heebrea tähestiku ja tooraga, ei saa juut sooritada Toora Tagasipööramise Rituaali -inglise keeles RTR ritual- ilma et sellel oleks tema jaoks kohutavad tagajärjed, kuna see põhineb heebrea tähestiku kustutamisel ja toora needuste tagasipööramisel.

  Juudi hing reinkarneerub alati juudi kehasse, oma eelmist elu saab mediteerimise abil vaadada ja sa olid eelmises elus alati samast rassist, näiteks mina olin eelmises elus šveitslane. Juut oli aga alati eelmises elus juut. Ainus erand oli Saatana Kiriku rajaja Anton LaVey, kes oli Saatana poolt juudi kehasse pandud valge mehe hing, et avada satanismi väravaid.

  Ma purustan kristluse saapa alla nagu mürgine kärnkonn.”
  “Judaism, kristlus, bolševism on kõik omavahel seotud. Seltsimehed agitatsioonis, sündinud lagunemisvahendid, neil on sama talent hävitada ühiskonna loomulik struktuur. Bolševism on ristiusu ajalooline ja loogiline jätk. See mõistab tehnilisel tasandil seda, mida Kristlus on teinud seda metafüüsilisel tasandil. ”
  – Adolf Hitler

 • Avatar

  Milleks on vaja üldse tüli kiskuda teemal Jeesuse kohta. Jeesus on JUMAL see ütleb kõik!

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused