Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Andres Raid: mujal vähemalt arutletakse, meil on “hetketõest” erinev arvamus kohe “lamemaalisus”

-
03.01.2022
Covidi-ravim.
© Scanpix

Uus aasta on käes ja ainult pime ei näe, et paljud asjad on muutunud. Meile kas meeldib või mitte – oleme endiselt raskekaalust kaugel ja selles olukorras on ülimalt rumal kogu aeg selles kaalus kaasa karjuda ja igal juhul paremal juhul kuulmatuks jääda ning halvemal naeruväärseks saada.

Palju targem on omas kaalus targalt talitada, mõeldes kõigepealt oma rahvale ja selle võimalikult paremale toimetulekule ja enesetundele – palju tahetud?! Euroopa võib kuipalju tahes hõigata – “Wir wollen keine unbeteiligten Zuschauer sein“ (Me ei taha mingid lihtsalt pealtkuulajad olla), kuid reaalsus on ikka selliseks saanud, et maailma saatust arutavad USA ja Venemaa omavahel…

Olgu, jutt hoopis sellest, et ei mingil lamemaalasel, vaid Florida peakirurgil sai villand – Joseph Ladapo alustas Hippokratesest, kelle tõotuses käib jutt sellest, et esiteks peab arst kõigepealt tegema head ja mitte põhjustama kahju. See põhimõte on olnud meditsiini nurgakiviks muutumatuna kuni tänini.

28. detsembril saatis Lapado kirja tervishoiuminister Xavier Becearrale, milles ta süüdistab viimast „aktiivselt takistamast“ Regeneroni laialisaatmist, mis võiks ravimina aidata paljusid Covidi patsiente.

Regeneroni laialisaatmise pidurdamine põhjustab paljude patsientide jaoks kannatusi, mõnedel juhtudel ilmselt ka surma. Ravimi laialisaatmine katkestati pärast seda kui öeldi, et omicroni jaoks on ta ebaefektiivne, samas kui delta tüve jaoks kõlbavat ta suurepäraselt!

Ladapo kirjutas, et Regeneroni saatmine Floridasse võiks mitmekesistada oluliselt Covidi patsientide ravi ja mitmekesisus ravimeetodites ja ravimites võiks pandeemiaga hakkama saamist vaid kiirendada.  Lapado süüdistab valitsust lühinägelikkuses, mis väljendub keelus ravimi kasutamise osas.

On the other hand, Biden also claims that “there is no federal solution,” to the COVID crisis. Why, then, would they stop a shipment of monoclonal therapies to a state that had provided this “life-saving treatment” to nearly 100,000 patients? Is the Biden administration playing politics with monoclonal COVID therapies?

Samas on Biden deklareerinud, et „pole olemas föderaalset lahendust“.

CDC andmetel on ca 59% üldistest nakkusjuhtudes seotud omicroni tüvega. See suhe on oluliselt langenud – ta oli 73%, kui uskuda New York Posti.

FDA enine juht Scott Gottlieb arvas omakorda Twitteris,  et põhiliselt viib haiglasse siiski delta tüvi ja seda enam on küsimus Regeneroni osas akuutne.

Eestis tituleeritakse igasugune muu arvamus (see, mis hetketõest erineb) koheselt riigivaenulikuks, Regeneronist näiteks pole siin näiteks isegi tohtrid midagi kuulnud ja imelik, et Saaremaa arsti peaarsti seisukoht piiranguteosa ümber vaadata, üldse leheveergudele jõudis. Kuid sinna see ka jäi, maaklerid ja juristid teavad antud juhul paremini, kuidas on õige. Õnneks ei määrata broilereid veel ei protseduuritubadesse reaalselt haigeid „teenindama“…

Andres Raid, ajakirjanik