Andres Raid: pandeemia vastu võitlemisel aitab ainult piiramata ausus

Arvamus,
©Scanpix
Iisraelis, kus koroona väga hädas ollakse, kuulati doktori Zelenkot huivga.

“Albert Camus on oma “Katkus” öelnud, et  ainus vahend katku vastu võitlemiseks on ausus. Siia juurde kõlbaks suurepäraselt veel Abraham Lincolni poolt öeldu: „Mul on kindel usk inimestesse. Kui talle anda tõde, siis võib tema peale igas kriisis kindel olla, talle võib toetuda ükskõik millistes raskustes. Ülimalt tähtis on anda talle reaalsed faktid.“

Meil on kriis ja see on fakt ja see kriis on kõigepealt ühiskondlik, kuid seda pole kas juletud, osatud või tahetud välja öelda ning „inter arma tacent musae“ (kui relvad kõnelevad vaikivad muusad – lad.k.) nagu kuulsast Rooma sententsist teada – neis olukordades taandub mõistus kahjuks tahaplaanile.

Doktor Mihhail Zelenko … siinkohal lõpetab meinstriimiga piirduv inimene edasi lugemise, rapsab käega ja teatab – selge! Mingi vatnik, Kremli käsilane, lamemaalane – pole siin midagi!

Peaks veidi hoogu – kas tõesti kutsusid nii Donald Trump, nii perekond Netanyahu kui Jair Bolsonaro ning paljud teisedki maailmanimed end raskel hetkel ravima „mingi vatniku“?! Vaevalt usutav küll.

Äsja ilmus kõnealune Zelenko rabide kohtu ette aru andma tema „koroona genotsiidi“ puudutavate sõnavõttude pärast ja olgu ette ära öeldud, et keegi ei mõistnud teda hukka ega nimetanud teda mõne siinse lemmikterminiga.

Zelenko pöördumine kohtus (see pole kohus meie tähenduses ja arusaamises) puudutas multimiljardäride vandenõud USA ja Iisraeli rahvaste vastu, mille eesmärk on rahvastiku oluline vähendamine.

Zelenko kõneles rabidele 6000 patsiendist, kelle tema grupp on terveks ravinud ja sadadest arstidest, kelle nad on välja õpetanud ja kes õpetavad praegu ise tudengeid. Zelenko määratles ära oma lähenemise – säilitada inimesi väljaspool haiglaid ja mis puutub lastesse, siis kutsus ta üles lapsi mitte puutuma, kui küsimuse all ei ole just lapsohvrite toomine. Laste vaktsineerimisel polevat mingit põhjust ega põhjendust.

Ta kutsus üles vaatlema iga kaasust kolmest punktist vähemalt – kas see on ohutu? Kas see on mõjus? Ons ta üldse vajalik? Igal asjal peab olema just meditsiiniline põhjus ja näidustus.

Ta tõi juurde ka statistika – CDC andmetel on laste (kuni 18 aastat) paranemine sekkumiseta 99,998%, doktor Judn on isegi maininud, et gripp on lastele palju ohtlikum. Kas näiteks siin Eestis, keegi kujutaks endale ette, et vaktsineerimine toimuks viisil, nagu seda Austraalias viljeldakse – see peaks olema valitsuskabinetile kohustuslik materjal. Või äkki hoopis vastupidi – saadakse veel innustust.

Zelenko sõnavõtust võiks veel paljugi välja tuua, kuid see pole antud juhul eesmärgiks. Muide, isegi The NYT ei kukkunud Zelenkot otseselt materdama, teatades siiski, et mees „otse külast Trumpi juurde Valgesse Majja“ olla saabunud ja „kiidab arutult“  just ravi, mitte niivõrd vaktsiine, ja nimetab teda siiski „parempoolsete staariks“.

Olukorras, kus räägitakse kogu aeg midagi väärtustest, tundmata seda valdkonda õhkõrnaltki, oleks ikka kasulik meelde tuletada Aristotelestki, kes oma õpetajale Platonile teatas, et „te olete mulle küll kallis, kuid tõde on seda siiski enam“. Meil pole aga igapäevaselt ka kõrgkoolides väärtustest kõnelevad inimesed aksioloogiast (klassikaline väärtusõpetus) kuulnudki ja seetõttu pole eeldustki loota, et nad teaks sedagi, et kõrgeimaks väärtuseks kõigi teiste kohal ongi just tõde. Kas on palju tahta?

Lõpetuseks – Iisraelis lööb laineid apsakas, mis ühtteist avalikkuse ette tõi. Nimelt arvas Iisraeli tervishoiuminister ühe kohtumise lõpufaasis, et mikrofonid on väljalülitatud ning pöördus riigi siseministri poole – „nende passide (covid) jaoks pole mingit meditsiinilist ega muud põhjust, need on vaid vaktsineerimata inimeste vaktsineerimisele survestamiseks…“

Seda riigis, kus on kaugelt üle 80% täiskasvanud inimestest vaktsineeritud ja ometi on seal taas uued puhangud!

Ülaltoodu ei kutsu kuidagi üles pooli valima ja ambrasuuridele viskuma, küll aga kaasa mõtlema.“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused