Andres Raid: peatage maakera või visake Sikkut välja!

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Riina Sikkut toetab vähem pesemist, peaasi, et Venemaa gaasi ei kasutataks.

Miski pole mäda mitte ainult Taani riigis ja võib-olla ainult seetõttu, et selle kuulsa sententsi aegu polnud Saksa riiki veel olemas, ei I, II ega III-ki.

Saksa kultuuriruum on andnud maailmale niipalju suurnimesid, et enne läheb „jumalapäike looja, kui selle loeteluga ühele poole saaks“.  Mis siis nüüd äkki lahti on?! Veel hiljuti oldi maailma majandusime (see ei juhtu ilma vajaliku ajupotentsiaali olemasoluta), EU põhiline sponsor ja kuidas siis nii, et nüüd jätkub mõistust ainult sellisteks plakatiteks:

Äraseletatuna on asi lihtne – tahad Putinit vihaseks ajada, pese ainult neid kohti (vt pildilt)! Öelda tahetakse ilmselt seda, et hoiame gaasi kokku, ajame piskuga läbi ja näitame Putinile trääsa. Järgmine loogikale alluv samm oleks selge – tahad, et ta vihast lõhkeks, lõpetame üldse pesemise ära?!

Senine praktika tõestab ju vastupidist – isegi USA mainekas „The Foreign Politicy“ peab nentima, et sanktsioonid sellisel kujul on suurendanud Venemaa tulusid ja rubla on 2022. aasta kõige stabiilsem valuuta! Seevastu maailma energeetikas on üks kriis läbi ja paraku on uus ja hullem veel ees, seda ei usu ainult värskelt ametisse küpsetatud multitalent Riina Sikkut.

Selle asemel, et midagi tõhusat ja efektiivsemat välja nuputada, ei tule Euroopa parimate ülikoolide parimatele ajudele midagi paremat pähe kui see, et peseme vaid nelja kohta ja peaasi, et Putin on vihane. Muide – äsja näidati maailma uudistekanalites Riina Sikkutit, kes nõudis Venemaale täieliku gaasiembargo kehtestamist ja see tooks kaasa vähemalt Eestile katastroofi, ei rohkem ega vähem.

Lisaks teatas heatujuline Sikkut, et Venemaa mängib meid igal juhul üle! Milleks siis üldse mingid embargod ja sanktsioonid, milleks siis lõppude lõpuks Sikkut ise, kui „Venemaa meid niikuinii üle mängib, nagu on tõestanud viimane 30 aastat“ (R. Sikkut teleintervjuus).

Kuid – samas on need vastuolud ja ajaloost kaasa korjatud otsesed rumalused EU puhul ilmselt sellesse organisatsiooni sisse kodeeritud, sest vaadake vaid korraks lähemalt EU sümboolikat – sealt leiate suures ühtsuses ka sirbi ja vasara koos poolkuu ja Taaveti tähega!

Lõpetuseks valmistame pettumuse aktivistidele, kes tahtsid anda Narva tankile „uue mõtestatuse“ värvides selle roosaks. Plagiaat! See idee on hale katse kopeerida üht vene noormeest, kes on sellega juba hakkama saanud ja vähe sellest, et ta sõjamasina roosaks värvis, ta kirjutas sellele ka „Pupsik, ma armastan sind!“

Andres Raid, ajakirjanik

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused