Andres Raid: pensionärid lasti Riigikohtu menetluse juurde viimasel minutil, kindlustusfirmad aga aegsasti

Arvamus,
- Updated
©Uued Uudised
Riigikohtu esimees Villu Kõve nendib, et asjad on korrast ära, aga midagi teha ei saa. Pilt on illustratiivne.

Seoses Riigikohtu menetluses oleva II pensionisamba menetlusega on paar asjaolu, mida üldsusel oleks ehk hea teada ja arvestada.

Eesti Pensionäride Ühenduste Liit MTÜ kaasati menetlusse alles vahetult enne Riigikohtu istungit ja pensionäridel oli oma  seisukoha esitamiseks aega ainult 1 nädal. Kindlustusfirmade liit näiteks  omas õigust esitada arvamusi juba alates märtsist. Hea näide kaasamisest…

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

MTÜ seisukoht riputati Riigikohtu kodulehele üles alles  peale selgitustaotluse esitamist.

Menetluses endas ei võetud kordagi sõna MTÜ seisukoha osas, milles oli küsimus  selle kohta, et kehtival II samba pensionikogumissüsteemil puudub krediidiasutustel Euroopa Liidu Komisjoni riigiabi luba. Kord vist püüdis riigikohtunik J. Laffranque seda teemat tõstatada, kuid see vaigistati riigikohtu esimehe poolt valjuhäälselt üle rääkides juba eos.

Milles asi?! Kui riik kogub maksud ja annab raha kõikvõimalike fondide ja pankade käsutusse, siis on ju siin otseselt tegemist riigipoolse abiga pankadele ja fondidele, vaata kust otsast tahad, ikka vaatab vastu keelatud riigiabi. Kui see nii on kogu aeg olnud, siis on ju kogu asi algusest peale senisel kujul ebaseaduslik!

Õiguskantsler ja tema abiline E. Loppman, vastates hiljuti ühes teises asjas selgitusele, leidsid, et Riigi Teatajale ligipääs ei peagi olema kodanikele tasuta teenus, olid nüüd teinud 180 kraadise pöörde ja seisid seekord nõnda öelda puudust kannatavate pensionäride eest.

Pensionäride arvamuses Riigikohtule oli veel üks tähelepanuvääriv ja siinkirjutaja jaoks väga hea ning õpetlik näide.

Kogu opositsioon on mures seetõttu, et „penskar“ on ju rumal ega oska raha kasutada – anna see siia, meie oskame ja teeme. Vähemalt niipalju, et endile garanteerime elustandardi. Samas – kui seesama „penskar“ ostab väljavõetud raha välja ja ostab selle eest roostevaba panni, poti ja kausi, siis tema investeering on ju igati targem ja oluliselt tulusam kui ükskõik mis fond seda suutnud on. Vaadake kasvõi meie fondide tootlusi ja toorainete hindu – viimased kasvavad oluliselt jõudsamalt…!

Riigikohtu Üldkogu teeb otsuse oktoobri kuu jooksul.

Andres Raid, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused