Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Andres Raid: Quid novi, Nordica?

-
25.08.2022
AIRBUS A320.
© Scanpix

Mis uudist, Nordica?! Me pole juba tükk aega Nordica koha pealt suud lahti teinud, täidame lüngad.

Kui lühidalt, siis Eesti rahvas on rootslastele endiselt sponsoriks. Nordica jätkab nii nagu oleme varemgi prognoosinud CRJ-900 „torudega“, nendega lennumaailmas aga ilma ei tee ja lennata saab ainult nulli või siis pigem ikka kahjumiga. Seda, muide, ka ainult selle tõttu, et TVH (Transpordi Varahaldus) liisib neid lennukeid sisuliselt tasuta ja ilma amortisatsiooni arvestamata. Seda protsessi võib võrrelda pesumasinaga, millega pestakse killustikku ja amortisatsioon on sellel pesumasinal ikka null mis null.

AIRBUS A320 projektiga minnakse nüüd aga edasi, sest kuidagi peab ju riigilt järgmised miljonid kätte saama. Lennuk peaks kohal olema septembris Iirimaalt. Häda aga selles, et lepingutega on lennuk kaetud ainult 230 tunni ulatuses kuus ja kellega on see leping sõlmitud?!

See on allkirjastatud  TEZ Tuuriga mis nimelt on puhtalt VENEMAA firma, seega  on Eesti riik käed löönud Vene firmaga vaatamata sellele, et Eestis on registreeritud vaid tütarfirma, selle omanikud on ikkagi Moskvas. Kui selle kohta on esitatud küsimusi, et kuidas siis nii ikka nii, siis lähevad vastajatel kiireks ja hakkab keerutamine peale.

Pool kuud on aga graafikus selle lennuki peale tühi ja nüüd siis käiakse lennukit turul pakkumas, seda alla igasuguse omahinna. Konkurendid on loomulikult hämmingus, et kuidas küll saab klientidele pakkuda nii odavat lennutundi! Aga mis siin imestada, omanik on ju riik ja Eesti maksumaksja maksab selle kõik tõrkumatult aga uhkelt kinni.

Peavool meile Nordica kohta mingit teavet paraku ei anna, ju on mingid kokkulepped. Selle asemel antakse teada, et „Venemaa kivisöe eksport meritsi on ELi keelu tõttu seiskunud“?!

See on ju sulaselge desinformatsioon, kuid kelle huvides luuakse meile mingit paralleelreaalsust!? Tuletame meelde, et sanktsioonidega on ühinenud vaid 15% maailma rahvastikust ja isegi Reuters annab teada, et Vene kivisöeeksport lööb rekordeid!

Aga inimese teadvus on mõjutatav, mida rumalam on inimene, seda lihtsamalt võtab ta vastu kõik pakutava, kui talle korrutada, et nii ongi. Kes usuks, et meie palavalt armastatud Euroopas oli veel alles mitte nii ammu (1958) inimloomaaed, kus olid eksponaatideks Kongost toodud pärismaalased?! Ja seda kus?! Euroopa südames Belgias!

Algse inimloomaaia korraldas Belgia kuningas Leopold II 1897. aastal, tuues Kongost (Belgia asumaa, ca 8 korda suurem kui Belgia ise, kuid mineraaliderikas…). Siis toodud Aafrika põliasukad polnud Euroopa kliimaga aga harjunud ja surid ära, nad aeti nimetusse ühisauku, inimloomaaeda külastas aga vaimustunult 13 miljonit (kogu elanikkond ca 4 miljonit) valgustatud eurooplast. Äsja ostis Leopoldi residentsi Ukraina oligarh Rinat Ahmetov, raha näikse ikka olevat.

Andres Raid, ajakirjanik