Andres Raid: rahvas nansipelosilikeks keelemuutusteks valmis panna!

Arvamus,
- Updated
Nancy Pelosi: mind ei tohi enam vanaemaks nimetada!

Kuidas kutsuvad USA Esindajatekoja esinumbri, märtsis 81-seks saava Nancy Pelosi lapselapsed oma vanaema?! Vanavanem?! Vana, vanem, veel vanem ja kõige vanem?! Ja ilmselt siis ta ise kutsub järeltulijaid ka lihtsalt lapselaps või ka miks mitte, lihtsalt järjekorra number?

See ei ole nali, just selliseid nihkeid võidakse välja pakkuda peatselt algaval USA demokraatide 117. kongressil. Rahvas vajab retsepte ja juhiseid, kuidas hiljem oma (ja ka teiste) eelkäijaid ja järeltulijaid nimetada. Eestis on see Overtoni aken juba paokile löödud – meenutame kasvõi siseministeeriumi koridoridest vallapääsenud kampaaniale ja ka valmistrükitud ankeetidele vanem 1 ja vanem 2.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Oma kohtumisel koja liikme Jim McCoverniga selgitas Pelosi uute keelereeglite kohta, et ka keel on üks vahend erinevuse ja kaasatuse edendamisel. Ta lisas midagi ka aruandluse ja eetika koha pealt, kuid see oli küll juba liig mis liig.

Siiski – see on midagi enamat kui tühi lubadus, mis veel kaine mõtlemise säilitanud inimestele näib pigem miskina seeriast „pole võimalik!“. Aga – asjaga on kiire, selle taga on juba ka konkreetne tegevuskava ja juhis Esindajatekoja edasiseks tegutsemiseks just selles suunas, ja see kurss on jäik – „austades kõiki soo tunnuseid muudab Koda asesõnad ja peresuhted keeleliselt neutraalseks“.

Jälgides viimase 15 aasta jooksul sõnade, sõnaühendite ja terminite siinpoolset ülevõtmise tempot võib oletada, et see agenda jõuab siia hiilimisi suvel ja sügisel muutub häälekamaks juba „kuskil“ valminud eelnõude kujul. Seda kõike loomulikult meie kõigi meeleparanduse ja progressi huvides… Pole enam mere”mehi“ ega „mees”kondi, kaovad loomulikult ka „nais“konnad ja lõpuks ometi ka naiste saunad!

Inglise keel muudetakse millekski, millele nime raske anda, eks kõikidele haritud inimestega asustatud riikidele, eeskätt Saksamaale surutakse (või püütakse vähemalt) peale sama agendat. Meil keeles sugu ei ole, pole ka tulevikku – seda lihtsam.

Aga konkreetsel juhul on Pelosi seltskond toonud välja ekstra paragrahvi 8 (c) (3) reegel XXIII, kus „ema, isa, poeg, tütar, vend, õde, onu, tädi, äi, ämm, kasupoeg, kasutütar ….peaksid olema edaspidi nimetatud vanem laps, järeltulija, kasulaps, kasuvanem, venna või õe asemel vanema teine järeltulija….“ (nimekiri on detailsem ja üsna mahukas). „Edaspidi ei tohi Koja liige, delegaat vms olla inimene, kel on suhteid isikuga, kes neid reegleid ei austa“ – ei, see pole nali, vaid ametlik tegevuskava!!!

Orwell kirjutas kunagi, et kui „mõte korrumpeerib keele, võib keel korrumpeerida ka mõtte. Halb keelekasutus levib traditsiooni ja jäljendamise kaudu, isegi nende inimeste hulgas, kes peaksid ja ka teavad paremini“.

Pelosi näib olevat saanud mingit toonust tõstvat ainet. Äsja nimetas ta Washingtonis toimunut Trumpi suurimaks kingituseks… kellele?! Putinile loomulikult! Ta nimetas seda relvastatud mässuks… kelle vastu?! Ameerika vastu loomulikult! (https://www.thewellnews.com/2020-elections/political-news-elections-2020/pelosi-calls-riot-trumps-greatest-gift-to-putin-calls-for-immediate-removal/)

O tempora, o mores…“

Andres Raid, ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused