Andres Raid: riigi kulud Nordica versus töötajad kohtuvaidluses

Arvamus,
©Uued Uudised
Tallinna lennujaam ilmselt oma probleemideta lennukompaniid niipea ei võõrusta. Pilt on illustratiivne.

“Tänaseks on siis veel ühtteist konkreetset Estonian Airi endiste töötajate ilmselt täiesti õigustatud hagist nii Transpordivarahalduse kui ka Nordicu vastu, kes mõlemad on Estonian Airi otsesed derivaadid.

Tuli välja üks number – 156 808 ja see tähendab seda, et just niipalju on kohtuvaidlus läinud eurodes maksma Eesti maksumaksjale, kes pole saanud mingit selgust ja soojendab end perspektiivi käes ikka edasi maksta, sest neil kuludel on kohtuasjade edenemise puhul ainult geomeetrilises progressioonis kasvada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuletame meelde, et Estonian Airi töötajate tuima „ülelaskmise“ taga on toosama Jan Palmer, kelle erandlikkust ja erakordset talenti tõstis esile toonane valitsus. Palmer oli sedavõrd kindel ja ilmselt lähtus ta oma rahvuskaaslaste siin aastasadade jooksul sissejuurdunud tavast, et tegi töötajatele üleskutse kirjutada ise lahkumisavaldus. Õnneks ei läinud läbi – inimesed hakkasid oma õiguste eest seisma, seisavad, näe, tänase päevani ja ei värise!

Asi oli sedavõrd jõhker ja ülbe, et isegi toonane Riigikogu esimees Nestor tegi või oli sunnitud tegema mingigi näo säilitamiseks avalduse, milles ta tõsi küll, Palmeri vaid manitses.

Kogu asja tagant heiastub aga üha selgemalt veel midagi.  Nüüdseks on vihapursked, et  „no on sead“, lahtunud ja ka viirusega oleme juba harjunud elama. Skeemitamisega aga tuleb ilmselt edasi minna, sest raha on otsas ja aeg surub peale, sedasama  teeb ilmselt ka LOT oma 11 miljoni eurose nõudega. Kõigele lisaks ei saa ju anda Nordicale ja Regional Jetile riigi abi seni, kuni skeemis on sees erainvestor oma 49 protsendi aktsiatega!

Seega jätkatakse rõõmsalt sealt, kuhu asi kevadel toppama jäi. Lähinädalatel peaks valmis saama dokumentatsioon Lennuametile uue nn. lennufirma registreerimiseks, peale seda saab algatada Regional Jeti pankroti, juhtuda võib juhtuda ka vastupidi.  Asi läheb igatahes huvitavaks ja asja iva on loomulikult selles, et sellistele tegelastele raha üha juurde antakse. LOT- iga aga juhtub üsna tõenäoliselt sama, mis juhtus EA töötajatega – kas jälle uued kohtuasjad?!

Jälgigem arenguid!“

Andres Raid, ajakirjanik

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused