Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Andres Raid: riigifirmas Nordica „tühistatakse“ eestlased

-
17.01.2023
Ajakirjanik Andres Raid.
© UU

Kui jutuks tuleb eesti lennundus, siis vaatamata sellele, et siin on tublid erategijad kah olemas, tuleb esimesena siiski pähe Nordica, mille nimeline üsna hale tsirkus riigi toel ikka edasi eksisteerib. Nordica puhul pole tegemiste enam isegi mudellennunduse, vaid mudalennundusega ja see ei ole ei ilus ega naljakas.

RIIGIettevõttes Nordica hakkavad asjad ikka vägagi imelikuks minema. Nimelt hakkab sealt ära kaduma ka Eesti tööjõud. Siseinfo järgi rahvast surutakse vaikselt uutele töölepingutele Rootsis ja Taanis. Asja iva selles, et siis ju ei pea maksma kinni transporti, hotelle ja ka komandeeringurahasid ja ka maksud lähevad kohalikku riiki – Taani või Rootsi, sest  nii tuleb ju odavam.

Teisisõnu – kui oled eestlane ja Eestist, pead sa ise kinni maksma oma kojusõidupiletid Tallinna edasi-tagasi, üürikorteri, kohaliku transpordi ja kõik selle juurde kuuluva. Kui sa ei ole rootslane või taanlane, kes käib tööl kodust, siis ei tasu see kapteni või piloodina lendamine seal lihtsalt enam ära ning sama kehtib ka stjuardesside kohta. Üle poole tööjõust ongi juba kohalikud rootslased või taanlased.

Ehk siis meil on Eesti maksumaksja poolt ülalpeetav lennufirma, kes tööjõumakse maksab Rootsis või Taanis ja see on absurdi õpikunäide. Rootsi viiakse üle ka kontori meeskondade planeerimine ehk siis taaskord, Eesti inimesed Eestis lastakse lahti ja taas maksud Rootsi. Miks seda moodustist ülal peetakse riigi rahadega, jääb järjest enam arusaamatuks.

Selleks, et eestlastest lahti saada, on ka veel kiuslikum variant. Piloodi lepingusse pannakse klausel, et sinu baas on kas Rootsis või Taanis. Siis on maksud Eesti omad, palk Eesti oma, aga sinu kulud seal on sinu enda probleem ja Rootsi või Taani hindadega. Sellisel juhul  päevarahasid maksma ju ei pea, transporti tööle lennujaama ja tagasi sinu kallisse üürikorterisse ei pea kinni maksma ja ka elamist loomulikult ka mitte, ehk see korter on nö sinu enda taskust. Sellisel juhul polegi ju enam üldse mõtet seda tööd teha ja lähedki ise minema.

Palmer lihtsalt vabaneb eestlastest lõplikult – ja siis?! Loogiline asjade käik oleks selline, et ilmselt et kogu ettevõte tulevikus lihtsalt tasku pista ja siis ei saa me ka enam sealt mingit infot – kõik puha välismaalased. See pidigi, muide, teatud seltskonna plaan olema.

Eesti riigiettevõte, kus eestlasi polegi ja ainus riiklik rõõm on järjekordselt raha tuulde loopida.

Peavoolule tundub see aga kõik ilus olevat, süvenege vaid pealkirja: „Rahvuslik lennufirma on edukas, kuid Eestis talle kohta pole”.

Andres Raid