Andres Raid: Tsensuur sotsiaalmeedias ehk kollektiivse südametunnistuse vaikne ja salajane signaal

Arvamus,
- Updated
©UU
Andres Raid

On terve hulk teemasid, mille kajastamine või mingi alternatiivse seisukoha esitamine on Facebookis tabu. Päädib see tavaliselt postituse autori konto sulgemisega lühemaks või pikemaks perioodiks. LGBT, rassi- ja rahvusküsimused ning paljud muud on libedale minek, nüüd on lisandunud ka COVID 19.

Hiljaaegu sai ametlikust sõjapidamisest Euroopa osas 75 aastat täis. Sel puhul pani keegi FB-sse üles pildi, kus sõdur heiskab lipu Riigipäevahoone katusele. (Loe SIIT!)

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jätame kõik isiklikud sümpaatiad kõrvale – antud juhul on huvitav hoopis muu.

Postitaja konto suleti põhjendusega, et „sisu ei vasta FB kogukonna reeglitele“. Järelepärimine „mis siis ometi ei sobi?!“ tõi vastuse: „Sõdur on kõrgel katusel, ohutusvarustuseta eirates kõiki kehtestatud ohutusnõudeid. Mõni võib proovida järele teha ja ongi õnnetus käes – ei saa propageerida ebaterveid töövõtteid ja ohutusnormide eiramist…“

Naersime kunagi Stalinile omistatud ütluse üle – andke mulle inimene ja küll ma talle paragrahvi leian. Meie konteksti ületooduna see enam naerma ei aja – räägi midagi rahvuslikku ja saadki süüdistuse rassismis, vihkamises, väikluses, väärtuste eiramises, kremli käepikenduses, natsismis – ükskõik milles ning see esitatakse viisil, mis ei luba ega võimalda kahelda.

Kes on need kohapealsed koputajad, sest ega Zuckerbergi kantselei peale rahalugemise küll suurt millegagi peale raha lugemisega tegele? Või peaks ütlema poliitkorrektselt – mitte koputaja, vaid kollektiivse südametunnistuse vaikne ja salajane signaal?!

Kuulda oli, et koputaja elu pole kerge ja sellega arvestati. „Moderaatoritele“ pandi palka juurde, kokku 52 miljonit, kui suur osa tuleb meie aktivistidele, pole teada.

Andres Raid
ajakirjanik

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused