Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Andres Raid: Urva lahkub, etendus Nordicas jätkub

-
07.01.2022
Mayday, Nordica falls! Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

Ajakirjanduses on ilmunud teated selle kohta, et Erki Urva enam Nordica juhina ei jätka. Sõnastused on erinevad – ühel juhul loobub ise, teisel lihtsalt ei jätka. Mis seal tegelikult juhtus, on raske öelda, mingi imepisike võimalus on ju seegi, et Urva ise loobus selles farsis osalemast, olgu motiiv milline tahes – olgu siis hirm kunagi Sepiku saatust jagada või lihtsalt olemasoleva toiduahela nappus pidevalt tõusvate nõudmiste tingimustes.

Tegelikult maksumaksja raha eest toimiv ja juba revüüteatri tunnuseid sisaldav etendus Nordicas jätkub ikka. Alles hiljuti kirjutasime, kuidas Maharaja restorani omaniku poeg Deepak läks Nordicast Eesti Energiasse, vist ka tunneli lõpust valgust välja keerama, kuid selgub, et ka Nordicas töötab ta endiselt edasi! Asjaosaliste sõnul käib ta taas maja peal ringi ja ta on tagasi palgal, aga seekord nõunikuna. Millist nõu ta annab ja kellele, on paraku teadmata. Teisisõnu – riik maksab talle palka nii Nordicas kui ka EE-s. Uskumatu!

Mis on siis seis lennunduses endas? Seis on kõigile selge ja seis on mudaliigast allpool, aga see-eest põleb raha ilmselt veelgi kiiremini. Kui enne oli meil üks lennukõlblikust korraldav ja vastavat sertifikaati omav ettevõte Nordica all, siis nüüd on neid kui nõiaväel juba kaks.

Asja iva tundub olevat selles, et iga selline moodustis nõuab oma juhtkonda ja kindlaid postholdereid ehk posthaltereid koos kõigi käsiraamatutega jne jne. See omakorda tähendab aga taas kena kopikat kenadele inimestele ja seda mugavalt otse Riigi eelarvest. Seda kõike ettevõttes, mis Eestist ei lenda ja meie kodanikke ei teeninda ning neile seda doteeritud  lendamise teenust ei osuta. Seis on enam kui kummaline ja keegi ei tee selle mängu juures piiksugi. Viimase info järgi Tallinnast lendama ei kavatsetagi hakata, sest ei olda konkurentsivõimelised.

Nagu Nordicaga seotud artiklite puhul tavaks, lõpetame üleskutsega jälgida arenguid!

Andres Raid, ajakirjanik