Andres Raid: veelkord “loogikast”, moodsalt

Arvamus,
©Erki Evestus
Tõelised abivajajad kipuvad “uusväärtuslaste” varju jääma.

Sotsiaalministeeriumi vastakaid arvamusi tekitanud jäärapäisusel LGBT riikliku rahastamise jätkamisel on üks õpetlik külg. Riigikontrolli, keda peetakse üldisemalt igati autoriteetseks institutsiooniks, seekord autoriteetide hulka ei arvestata, ja see näitab, et loogika tuleb neis arutlustes kõrvale jätta.

EPÜL (Eestimaa Pensionäride Ühenduste Liit) on kah oma tagasihoidlikul ja vaiksel häälel Sotsiaalministeeriumilt toetust palunud – eakamate vastavad toetused on kõikvõimalikes aktsepteeritud programmides kirjas, nad on heaks kiidetud ja aktsepteeritud ja raiutud isegi seadustesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

28 aastat on edukalt toiminud 3. nooruse ülikool, mis on olnud eakamate seas ülipopulaarne – oma silmaga on nähtud, kuis TTÜ auditoorium huvilistest lausa punnis, sest teadmishimu pole ka eakamaid maha jätnud. Igal aastal toetas ettevõtmist ministeerium ka omalt poolt, ikka oma 5-6 tuhat eurot aastas… Erinevalt LGBT-st maksid eakad ka omalt poolt juurde.

Nüüd leiti, et enam pole vaja eakate ülikooli enam toetada – ju oli loogika selline, et 28 aastat õpitud, peaks juba tark valmis küll olema…! EPÜL tegi ministeeriumi otsuse kohta vaide, ei midagi. Lühidalt – ei kvalifitseeru.

Eakatel ilmus ajaleht Elukaar – sellega oli seotud terve hulk netisaite praktiliste õpetuste ja nõuannetega just sihtgruppi (ja see pole meil väike! LGBT-ga võrreldes on ülekaal suisa masendav). Leht ilmus veel 2019. aastal, lugejaid rohkem kui päevalehtedel. Nüüd paluti taas toetust – vastus sama: ei kvalifitseeru! Asi on sedapuhku läinud kohtusse, see on asja menetlusse võtnud ja näis, mis sealt tuleb. Loodetavasti kohtus siiski loogika maksab.

Meinstriim neist asjust paraku vaikib. Aga vaataks loogika seisukohast. Äsja rääkis saatejuht ERR-i saates „Olukorrast riigis“ sellest, kuidas Mart Helme olevat (tingiv kõneviis välistab vastutuse oma sõnade eest) rahadega midagi lubamatut teinud ja siis tuli just loogika seisukohast huvitav seik – nimelt teatas saatejuht, et toonane 500 000 krooni on vastav praegusele 5-le miljonile eurole.

Ilmselt ei ole saatejuht isegi I nooruse ülikoolis käinud, sest tema loogika järgi edasi minnes peaks olema ju nii, et pensionireform oleks praegu hoopis teistsugune ja meie suvaline eakam pensioniealine võiks endale vabalt lubada Sorbonne`i või Stanfordi…“

Andres Raid, kolumnist

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused