VIDEO Anti Poolamets genotsiidist Ukrainas: „Batu-khaani doktriin kukub läbi“

Arvamus, Video,
- Updated

Riigikogu võttis täna vastu avalduse “Venemaa Föderatsiooni sõjakuritegudest ja genotsiidist Ukrainas”, mille poolt hääletas 86 Riigikogu liiget, sealhulgas ka rahvuskonservatiivid. Selle avalduse valguses võttis sõna ka EKRE saadik Anti Poolamets, kes ütles, et Venemaa rünnak meenutab oma tooruses ei midagi muud kui mongolite invasiooni.

Anti Poolamets: „Ukraina vabadussõda kestab. Me oleme seda kõike läbi teinud. Meie naaberrahvad on seda läbi teinud. See Taaveti ja Koljati võitlus meenutab väga Soome talvesõda, kus väike riik ilmutas südikust ja võitis.

Venemaa rünnak meenutab oma tooruses ei midagi muud kui mongolite invasiooni. Venemaa ajalookirjutuses kujutatakse seda eriliselt jõhkra toorusena. Ja nüüd nad teevad seda ise. 1240. aastal vallutas Batu-khaan Kiievi. Vallutamise käigus jättis elu 50 000 linna elanikku. Ellu jäi paar tuhat. Linn rüüstati ja põletati maha. Aastal 2022 pidas Kiiev vastu. Aga Venemaa teeb seda, mida Batu-khaan Mariupolis, Izjumis, Harkovis ja sadades teistes linnades ja külades. Vibud ja mõõgad on asendatud ballistiliste rakettidega, aga toorus on sama nagu kaheksa sajandit tagasi.

Venemaa ei arvestanud ukrainlaste vaimuga. Nad lugesid relvastust ja vaatasid, et ukrainlastel on ju kõike vähem. Aga see imperialistlik sõgedus ei arvestanud, et Ukraina rahvas võitleb. Oma ülbuses nad ütlesid, et teid ei ole olemaski. Aga nad on olemas ja teevad seda, mida tegi Soome talvesõjas, kogu maailma silme all. Vene imperialism keeldub tunnustamast naaberriikide õigust eksistentsile, õigust isegi rahvana olemasolemisele, õigust rahvaste elule, riiklusele ja vabadusele. Aga see ei lähe läbi. Batu-khaani doktriin ei lähe läbi 21. sajandil.

Eesti on panustanud kõige rohkem per capita. Oli hetk, kui me olime ka absoluutarvudes peaaegu kõigist ees. Ja nii peabki see olema. Me tegime ettepaneku siinsamas saalis lennukeelu kehtestamiseks. Sellest rääkis kogu maailm. Euroopa peab tegema kõik, et mitte toita tänapäevast Batu-khaani rahaga. Need vead on kõik tehtud.

Oli vapustav teada saada, et Vene ballistilised raketid lendavad Prantsuse mootoritega. Oli jahmatav teada saada, et Inglismaa keelas elektroonikamüügi vene droonide tootmiseks. Miks nad seda tegid? Sõda kestis 2014. aastast. Vene tankid harjutasid Saksa stimulaatoritega. Miks nad seda tegid?

Aga pole kunagi hilja. Nüüd on aeg reageerida. Me teame ju, et raha voolab ikka Vene gaasi nafta eest Moskvasse, et õlitatult masinat käimas hoida.

Aitame selle juhtme välja tõmmata. Eesti on teinud praegu õigeid samme. Me oleme kõigile eeskujuks peaaegu kõigis asjades Ukraina toetamisel.

Ukrainal ei ole see esimene kord genotsiidiga kokku puutuda. Kolm kunstlikku näljahäda on korraldatud 20. sajandil. Massimõrvad on Ukraina ajaloo teadaolev fakt. Kes neid ikka on teinud? Peamiselt “vennasrahvas” See on Batu-khaani vendlus, sellist ei ole kellelegi vaja.

Meie karistusseadustiku § 90 räägib genotsiidikuritegudest rahvusliku, etnilise, rassilise, usulise, okupatsioonirežiimile vastupanu osutava või muu sotsiaalse grupi liikme tapmise, piinamise, tervisekahjustuse tekitamise … See on see tunnus, mille järgi me võime juba praegu võtta selgeid seisukoht. Selge see, et hävitati okupatsioonirežiimile vastupanu osutavaid ja muu sotsiaalse grupi liikmeid. See läheb selle tunnusega täpselt kokku. Just nii on Butšas ja mujal tehtud. Hävitati okupatsioonirežiimile vastupanu osutavate inimesi gruppide kaupa ja süstemaatiliselt. Küüditati. Me teame, mis on küüditamine. Küüditamine oma kogu tooruses. Me teeme kaks korda aastas mälestuspäeva. Varsti tuleb ka ukrainlastel leinapäevi kõvasti juurde peale Golodomori näljahädade, kõigi nende õuduste meeldetuletamise.

Aga ma julgen öelda, et see on Vene impeeriumi kolmas kukkumine. 1917 pääsesid puurist välja mitmed rahvad. Eesti võitles ennast vabaks. Poola võitles ennast vabaks. Soome, Läti ja Leedu võitlesid ennast vabaks. Kõik agressioonikuriteod, sõjakuriteod on toime pandud. Aga Batu-khaani doktriin ei lähe läbi.“

 

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused