Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Anti Poolamets: „Näidiskiusamisega hirmutatakse teisi, et nad alla annaksid“

-
11.01.2022
Anti Poolamets

Riigikogu liige Anti Poolamets ütles arutelul, kas negatiivset koroonatesti võiks aktsepteerida nakkusohutuse tõendina, et praeguse COVID‑iga seotud selektiivsete piirangute jätkumine ei ole põhjendatud – ja kui piirangud ei ole põhjendatud, siis on nad ebaproportsionaalsed. Seega tuleb need kiiremas korras ära muuta, sest põhiõiguste piiramine peab toimuma kaalutletult, mitte nagu autoritaarses riigis, et tunde järgi näitame rusikat.

Anti Poolamets: „Praegu piiratakse väga suure hulga inimeste õigusi ühiskonnaelus normaalselt osaleda ja sellele tuleb anda kohe tagasikäik. Seda ei oleks tohtinud juhtudagi, et negatiivsed testid lükati kõrvale. Muutuvatele oludele reageerimiseks tuleb leida uusi strateegiaid ja esmaseks meetodiks ongi elementaarsete põhiõiguste tagasiandmine kõigile. Ja see on just nimelt täna meie kätes.
Meil on hea meel eile välja öeldud Jaanus Karilaiu seisukoha üle, et jaanuari lõpus tuleks arvestama hakata kiirtestide tulemusi. Aga teeme selle kohe ära, mida me ootame? Iga kuu põhiõigusteta suurel osal elanikkonnast – see on radikaalne viga. See on suur viga, seda ei tohi teha. Põhiseaduses ei ole põhiõigused kogemata kirja pandud, vaid kogu põhiseaduslik aparatuur on nende kaitseks välja mõeldud. Ka valitsus on nende kaitseks välja mõeldud. Politsei peab kaitsma põhiõigusi. Ja kui piiramise alust ei ole, tuleb need kohe inimestele tagasi anda.

Negatiivse testi tõrjumise peamine funktsioon on praeguse valitsuse läbi kukkunud ja põhiseadusvastane sundvaktsineerimine. Ma tuletan meelde, et põhiseaduse paragrahvi 18: kedagi ei tohi tema vaba tahte vastaselt allutada meditsiini- ega teaduskatsetele.

Kaja Kallase valitsuse strateegia on algusest peale olnud vaktsineerimise pealesurumine. Just sellepärast võeti ära negatiivse testi võimalus. Sest ikka leidus inimesi, kes pääsesid kohvikusse tegeliku nakkusohutuse tõendiga. Seda ei saanud kuidagimoodi lubada. Dissidendid pidi eemale peletama vabast õhust, suusakeskustest, liuväljadelt. Küll on ohtlikud inimesed! Ravivad, tervendavad ennast, tõendavad, et nad on terved – nad on ohtlikud! See on juba düstoopia, kui terve inimene on eriti ohtlikuks kuulutatud. Kusjuures on ju selge, siinsamas kõrval on see test, millega näidata, et kõik on korras. Ma võin suusatada, ma võin vabas õhus liugu lasta.

Näidiskiusamisega hirmutatakse teisi, et nad alla annaksid. Värskelt tuli 38 politseiametniku vallandamine, nagu meil oleks üle politseiametnikke, kaitseväe kolonele. Uskumatu! Moodne autoritarism tõmmati nagu jänes kaabust välja näidata võimu. Näidiskiusamisega hirmutatakse teisi, et nad alla annaksid. Ja sellepärast surutakse jõuga peale vaktsiine, mis ei ole valmistatud praeguse tüve jaoks, ammugi mitte omikroni jaoks. Rullitakse üle põhiseadusest, ja väga jäärapäiselt rullitakse üle. Ken-Marti Vaher juhtis samuti tähelepanu tõsiasjale, et sund toimub koroonapassi kaudu. Süstimata elanikud on avalikust elust väljas, terveks olemist ei saa enam testiga tõendada. Ta juhtis ühtlasi tähelepanu, et sundimine on kombeks autoritaarsetes riikides. Piirangutel ei tohiks olla mingeid varjatud kaudseid eesmärke nagu praeguse faktilise sundvaktsineerimise puhul. Maris Lauri ütles ilusti, et sundvaktsineerimine ei lähe kokku euroopaliku ilmavaatega, aga seesama sundvaktsineerimine, mis talle ei meeldinud, toimub kõigi silme all ja valitsuse juhtimisel.

Tegelikult on isikud, kes end regulaarselt testivad, viiruse leviku seisukohalt märksa ohutumad kui vaktsineeritud inimesed, eriti COVID‑19 puhul, sest viirus levib asümptomaatiliste isikute kaudu. Tänaste reeglite järgi võivad vaktsineeritud isikud elada tavapärase elukorralduse järgi, nagu viirust poleks olemas, aidates nii paratamatult levikule kaasa. Samal ajal visatakse kõrvale negatiivse testi tegijad. Kui restoranis viibib 20 isikut, kellest 15 on vaktsineeritud ja 5 testitud, siis on reaalselt võimalik veenduda 5 külastaja nakkusohutuses. Ülejäänud 15-st puhul me tegelikult ei tea, kas nad on nakatunud või mitte. Jaak Valge tõi näite, kuidas olukord on lahendatud Küprosel. Seal on testimispunktid linna peal, viie euro eest saab teha testi, mille eest saab käepaela, mis kehtib kolm päeva. Muide, Saksamaal maksab kiirtest, mida saab igast ehituskauplusest, ühe euro ringis.

Igal juhul on hea märkida, et lisaks teaduslikele argumentidele negatiivsete testide toetuseks ning praeguse koroonapoliitika nõrkuse väljenduseks oli ka Tallinna Halduskohtu äsjane otsus, millega anti 26 antikehadega inimesele esialgse õiguskaitse korras võimalus tegevustes osaleda negatiivse testi alusel.

Mida ütles kohtuotsus? Et sümptomaatilise COVID-19 tõttu hospitaliseeritutest on varasemalt haiguse läbi põdenuid null, aga eelnevalt vaktsineeritute hulgas vastavalt 1007. On erinevus – 1007‑kordne erinevus!

Kuressaare Haigla peaarst Edward Laane ütles, tsiteerin: “Koroonapass enam ei kaitse. Ma olen väga seda meelt, et piirangud tuleb esimesel võimalusel lõpetada. Need inimesed, kes on otsustanud end mitte vaktsineerida, võiks rahule jätta, sest vaktsineerimine on vabatahtlik otsus.” Eilsel istungil vabas mikrofonis võttis sõna Helle Everaus, kes tunnistas samuti, et viirus levib vaatamata vaktsineeritusele. Lauri Läänemets teatas, et ta on taas kord koroonas. Omikroni tulek teeb samuti kõigile selgeks, et vaktsineeritusel ja vaktsineerimatusel leviku osas vahet ei ole. Vaktsiinid ei ole selle tüve jaoks välja töötatud. Juba praegu peavad nii Soome kui ka Rootsi reisivad eestlased arvestama sellega, et koroonapassist enam ei piisa ja riikidesse sisenemiseks on vajalik negatiivne test. Omikroni variandi tõttu riiki sisenemisel negatiivse testi esitamise kohustuse on kehtestanud Portugal, Iirimaa, Küpros, Läti, Itaalia, Kreeka, Austria, Taani ja teised. Täna on meil valik, kas toetada kohe vabadusi või rohkem sundi.“