Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Anti Poolamets: sakslased aitasid aastaid Venemaad, kuid ei soovi nüüd aidata Ukrainat

-
08.07.2022
Selgub, et Rheinmetall varustab sõjatoodanguga nii Bundeswehri kui ka venelasi.
© Scanpix

EKRE poliitik Anti Poolamets kommenteerib ERR-i lugu “Venemaa moodustab Ukraina piiri ääres uut armeekorpust” kui näidet sakslaste silmakirjalikkusest, kes on Putini sõjamasinale aastate jooksul põhjaliku aluse pannud.

“See on veel üks näide, kuidas NATO-riik Saksamaa mahitas Putini-Venemaad väga keerukate militaarsüsteemide loomisega. Venemaa soovil ehitas Rheinmetall neile maailma kõige moodsama väljaõppekeskuse. Seda lisaks gigantsele gaasiärile. Ukrainale aga tilgutatakse abi mõne haubitsa kaupa…” ütleb Anti Poolamets.

Mulino väljaõppekeskuse  ehitamisel osales 2011. aastal Saksa kaitsetööstuse suurettevõte Rheinmetall. Ettevõtte tollase pressiteate järgi suudab treeningkeskus õpetada välja kuni 30 000 sõdurit aastas.

Rheinmetall opereerib ka Saksamaal Altmarkis Saksa Bundeswheri jaoks sarnast sõjalise väljaõppe keskust. Väljaõppekeskus Mulinos on ligikaudu 500 ruutkilomeetrit suur, keskuse eri osades saab erinevaid õppusi samaaegselt.

Rheinmetalli sõnul võimaldab õpperelvadele paigutatud lasersüsteemid luua realistlikke lahingolukordi ning täpselt tuvastada, kuhu relvad tulistavad. See võimaldab realistlikumalt läbi viia sõjalist väljaõpet.

Arvatakse, et mitmeid taktikalisi manöövreid, mida kasutati Krimmis ja Ukraina piiride lähedal, õpetati just Rheinmetalli militaarkeskuses, vahendab ERR.

Saksamaa aga keeldub tarnimast Ukrainale 200 Fuchsi soomustransportööri Bundeswehri ladudest.
“Toetame Ukrainat kõigega, mis meie võimuses. Kuid me peame tagama Saksamaa võime end kaitsta,” ütles Saksamaa kaitseminister Christina Lambrecht DPA-le antud kommentaaris.

Varem on Bundeswehri inspektor kindral Eberhard Zorn teatanud ka Fuchsi soomustransportööride Ukrainale tarnimise võimatusest.

Saksamaa rikub ka Euroopa Liidu algpõhimõtteid: Euroopa Liidu eelkäija Euroopa Söe- ja Teraseühenduse üheks eesmärgiks oli hoida ära uusi sõdu terasetootmise kontrollsüsteemi kaudu. Rheinmetall aga aitab uutele sõdadele kaasa.