Arst: ravi ei tohi olla hullem kui haigus 

Arvamus,
- Updated
©Scanpix
Vaktsineerimine tekitab paljudes hirmu, mis on sageli täiesti põhjendatud. Pilt on illustratiivne.

“Maailma üks kõige kõrgemate vaktsineeritusenäitajatega riik, Island, ägab uue koroonalaine all. Eesti hooldekodudes möllab taas koroona, ehkki karjaimmuunsust tagav vaktsineerituse tase oli saavutatud juba varakevadel.

Teismelistel ja noortel täiskasvanutel esineb vaktsineerimise järgselt kümnetes kordades sagedamini tõsiseid südamekahjustusi võrreldes mittevaktsineeritutega ning selliste kahjustuste kaugtagajärgi ei oska keegi ennustada, sest tegemist on eksperimentaalsete,uurimisjärgus olevate vaktsiinidega. Ameerika Ühendriikide ja Euroopa vaktsiinikahjustuste registrites ületavad vaktsineerimisjärgsete surmajuhtumite ja tõsiste tervisekahjustuste numbrid vastavalt kümneid tuhandeid ja miljoneid.

Koroonavaktsiinide põhjustatud surmajuhtumeid on vähem kui aastase kasutusaja jooksul kogunenud üle kahe korra rohkem, kui kõikide kasutusel olevate vaktsiinide poolt põhjustatud surmajuhtumeid eelneva 30 aasta jooksul.

Eelpool väljatoodu ütleb, et koroonavaktsiinid ei ole ei efektiivsed ega ka ohutud. Sellest hoolimata kinnitavad valitsus ja peavoolumeedia meile jätkuvalt, et vaktsineerimine on ainus lahendus koroonakriisist väljatulemiseks ja ühiskonna taasavamiseks. Valitsus väidab, et vaktsineerimine on vabatahtlik, kuid tegelikkuses on mittevaktsineeritutel suur oht kaotada oma töö, sissetulek ja kodu ning ka võime oma perekonda toita. Valitsuse väitel tehakse seda kõike meie enda tervise huvides, ehkki mainekate teadlaste uuringute põhjal on suremus koroonanakkusesse samal tasemel gripiga.

Üks meditsiini põhireegleid on: ravi ei tohi olla hullem kui haigus ise! Valitsus on valinud inimestega suhtlemiseks käskude ja keeldude tee, selle asemel, et kasutada arusaadavalt lahti seletatud ning kontrollitavatel infoallikatel põhinevaid soovitusi, mis võimaldaksid inimestel vastu võtta vabatahtlikkusel põhinevaid informeeritud ja läbikaalutud otsuseid.

Valitsus peaks olema ette näidata selge strateegia milliste meetmete abil plaanitakse elu normaliseerida. Meetodid,mida siiamaani koroonavastases võitluses on kasutatud ei ole meid koroonakriisist välja toonud ning on olnud ühiskonda lõhkuvad ja lõhestavad.”

Anti Kukkela, arst  

EKRE kandidaat Saaremaal nr. 359

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused