Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Avalik fašism valitsuse teadusnõukojas: psühholoog õpetab, kuidas inimeste tahet murda

-
20.10.2021
Kaja Kallase valitsuse garderoob Stenbocki majas.
© Scanpix

Paljudele inimestele tundub uskumatuna see, kuidas kogu okupatsiooniaja jooksul demokraatia poole püüelnud Eestis on liberaalide valitsuse võimule tulles ühtäkki totalitaristlikud soovunelmad nii armsaks ja igapäevaseks saanud, et repressioonidele kutsuvad lausa teadusnõukoja liikmed.

Eriti räige on see, kui taolisi “keelan, käsen, poon ja lasen” stiilis avaldusi teeb psühholoog – meedik, kes peaks inimesi aitama, kuid tema õpetab võimuritele Mengele moodi nende tahet murdma.

Valitsuse teadusnõukoja liige psühholoog Andero Uusberg leiab, et inimesed, kes ei taha end vaktsineerida, tuleks panna olukorda: meid ei huvita sinu tahe, vaid see tuleb ära teha!

Uusberg rääkis ka väikesest valust “murtavate” elus, mis sunniks vaktsineerima: “Inimene sooviks minna kohvikusse või üritusele, ent see minek on raskendatud või üldse keelatud. Nii et me toome nende ellu selle väikese valu.”

Kuna paljud eakad kardavad vaktsiini kõrvalmõjusid enam kui haigust, siis Uusbergi meelest oleks ausam otsustada, et pensionieas on vaktsineerimine kohustuslik.

Veel üks grupp on põhimõttelised vastased, trotsi täis noored, kellest pole loota, et nad vabatahtlikult vaktsineerima läheksid.

“Nii me jõuame sellele territooriumile, et poliitiliselt tuleks konkreetselt öelda: meid ei huvita sinu tahe, vaid see tuleb ära teha!” vahendab Postimees Uusbergi sõnu.

Õiguskantsler Ülle Madise on korduvalt rõhutanud, et Eestis on vaktsineerimine vabatahtlik ja kes ei soovi vaktsineerida, tuleb rahule jätta.

“Ja olukorrad, kus Covid-tõendit või ka testimist nõutakse lihtsalt inimeste kiusamiseks või vaktsineerima sundimiseks, on vastuolus vaktsineerimisvabaduse põhimõttega ja ka põhiseadusega,” ütles Ülle Madise 24. augustil ETV uudistesaatele “Aktuaalne kaamera”.

Põhiseadus ja vaktsineerimisvabaduse põhimõte nõuavad sundvaktsineerimise lõpetamist, kodukootud füürerid ja politrukid aga nõuavad repressiivset tegevust.

Eesti ühiskond peab sellised hitlerlik-stalinlikud arengud kiiresti lõpetama, sest muidu kanduvad need meditsiinilisest pandeemiameetmete ruumist edasi maailmavaateliste ja ideoloogiliste vastaste murdmise ja hävitamise käsutusse. Tegelikult aga ongi selline fašism pärit poliitikamaastikult, Reformierakonna totalitarismi-ihalusest.

Inimestele pole hea halba soovida, aga Andero Uusberg võiks mõnda aega elada näiteks Valgevenes – siis saaks ta ehk aimu, kuidas on elada ühiskonnas, kus sunnitakse elama selliselt, kuidas inimene ei taha elada.

Laupäeval Tallinnas Vabaduse platsil toimuv meeleavaldus on üks võimalus öelda liberaalfašismile EI!

Allikad: Postimees, Meie Kirik

Väljavōte EP Assamblee 27. jaanuaril 2021 (5. istungil) (vt dok 15212) vastu võetud avalduse tekstist:

7.3 seoses suure vaktsiini omastamise tagamisega:
7.3.1 tagama, et kodanikke teavitatakse sellest, et vaktsineerimine ei ole kohustuslik ja et keegi ei ole poliitilise, sotsiaalse või muu surve all vaktsineerimiseks, kui nad seda ei soovi;
7.3.2 tagama, et kedagi ei diskrimineerita vaktsineerimata jätmise, võimalike terviseriskide või vaktsineerimata jätmise tõttu;
7.3.4 levitama läbipaistvat teavet vaktsiinide ohutuse ja võimalike kõrvalmõjude kohta…;
7.3.5 edastama läbipaistvalt vaktsiinitootjatega sõlmitud lepingute sisu ja tegema need parlamendi ja avalikkuse jaoks avalikult kättesaadavaks.