Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Babij Jari pommitamisele järgnes holokausti ohvreid mõnitav rõve vene õukonnastaari laul. Miks vaikib kogukond?

-
10.03.2022

Nagu teada, panid mõned hiljaaegu Toompeal toimunud meeleavaldusest osalejad rinda Taaveti tähed kirjaga „inimene“, et mälestada Teise maailmasõja surmalaagrites hukatud juute ja protesteerida meie valitsuse rahvavaenuliku poliitika, sisuliselt apartheidirežiimi vastu.

Millegipärast ärritas see MTÜ Eesti Juudi Kogukond esinaist Alla Jakobsoni, kes koostöös Aimar Altosaarega avaldas 04. veebruaril Postimehes loo «Juudi kogukonda šokeeris meeleavalduse korraldajate küünilisus». Muidugi ei esinda see MTÜ kõiki Eestis elavaid juute, nagu ka Jakobson ei esinda tervet kogukonda, kuid sõnad olid kõvad: «Ma ei tea, kas need inimesed elavad mingis teises ajatunnelis, aga kuidas saab tulla pähe mõte panna see kollane täht rinda? Ma tahaks näha neid inimesi, kes ei hooli teistest, näiteks nendest, kelle lapsed on heidetud lõkkesse!? See on lubamatu,» pahandas Jakobson.

Lood on nõndaviisi, et Eestis on omal ajal eestlasigi hävitatud, talusid põletatud koos kõigi lastega, see sündis kellegi Idel Jakobsoni juhtimisel ja Mart Raua kaasabil. Alla Jakobsoni püüd teha sellelaadsed kannatused rahvuspõhiselt eksklusiivseteks on puht inimlikult arusaadav. Taaveti tähega on lood muidugi keerulisemad, sest pronksiaja internatsionaalset sümbolit ei ole õigust monopoliseerida mitte ühelgi kaasaegsel rahval.

Kuid see selleks: tähtis on, et kogukonna juht näitas üles jäika printsipiaalsust, ja kuigi ületas ilmselgelt oma volitusi ja tegi meeleavaldajatele rahvuspõhist ülekohut, oli siiski alust arvata, et ta astub vähemalt sama resoluutselt välja juutide tõelise mõnitamise vastu. Kuid võta näpust.

Pärast Babij Jari pommitamist Venemaa vägede polt palus Ukraina president, samuti juut, maailma juute mitte vaikida. On väga tähtis, et miljonid juudid kogu maailmas praegu ei vaikiks. Vaikuses sünnib natsism, ütles 02. märtsi hommikul Volodõmõr Zelenski, kommenteerides Kiievi tulistamist, mille käigus tabasid raketid ka Babij Jari memoriaali.

„Mis inimene see on, kes valis sellise koha sihtmärgiks? Te tapate holokausti ohvreid teist korda. See on ebainimlik. Nõukogude võimu ajal ehitati sinna kontide peale telekeskus. Ja veel ka spordikompleks. Abihooned. Rajati park. Et kustutada Babij Jari tõeline ajalugu,“ ütles Ukraina president. Ka Babij Jari memoriaali nõukogu esimees Natan Sharanski kritiseeris teravalt Venemaa juhti: „Putin püüab moonutada holokausti ja manipuleerida sellega, et õigustada ebaseaduslikku sissetungi demokraatlikusse suveräänsesse riiki. See on võigas, kuid samas ka sümboolne, et ta alustab Kiievi ründamist Babij Jari pommitamisest, kus natsistid korraldasid kõige suuremad tapatalgud.“

Kuid Eesti Juudi Kogukonna juht Alla Jakobson mingit selleteemalist avaldust Postimehes ei teinud, vastates vaikusega Kiievi pommivarjendist pöördunud elava sihtmärgi üleskutse peale maailma juutidele: ärge vaikige.

Aga äkki nüüd tõstab ta oma hääle protestiks Venemaa kultusansambli Leningrad ja selle solisti Sergei Šnurovi uue loo ja videoklipi „Sissepääsu pole“ vastu, kus sõjas hukatud juutide saatusega võrreldakse Ukrainas lapsi tapva fašistliku riigi kodanike „kannatusi“, sest nad ei ole eriti populaarsed tsiviliseeritud Euroopa riikides?

Solist serveerib holokausti teemat võikalt ropendades ning kasutades juutide jaoks äärmiselt solvavat sõna.

„Nad allutavad meid sellele distsipliinile ja ei anna mitte kellelegi armu: venelane on nüüd nagu juut Berliinis 1940. aastal…Genotsiid, genotsiid! Oleme teine sort, paneme rinnale märgid, et meid ära tuntaks. Eurooplane, ära vaiki! Русский для вас – это новый жид, сжечь бы вас всех в печи».

Eestis kulutulena levivas videos on esinejate rindadele kinnitatud sinised Taaveti tähed. Äkki nüüd tuleb ikka mingi avaldus meie healt kogukonnalt? Või asjad on nii, et rahumeelseid eestlasi võib nahutada ja solvata nende „rahvuslehes“, aga Putini poolt juutide jaoks üliolulise memoriaali pommitamist ja Putini ühe lemmiku Šnurovi (lubati korduvalt presidendi pressikonverentsidele ja anti seal sõna) poolt holokausti ohvrite kannatuste võrdsustamist vene poodlejatele tekitatud ebamugavustega Euroopas ei tohi märgatagi? Või materdada valitsuse poolt eriüksuslaste ja koerte abil ahistatud eestimaalasi on kuidagi turvalisem?

Head sõbrad, Eesti on üks imeline koht elamiseks, muidu te ju ei viibiks siin. Meie inimesed on heasüdamlikud ja abivalmid, mida on järjekordselt ka tõestatud. Ärge tehke Eestit maha, ärge tehke eestlaste aadressil ebaõiglasi avaldusi, see siin on meie kodu. Kogukond kogukonnaks, aga koos oleme üks rahvas.

Kurjuse vastu aga tõstke sõna, ärge vaikige.

Ivan Makarov