Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Berliini kahe otsaga mäng?

18.06.2016
Berliini kahe otsaga mäng?

Saksa välisminister Frank-Walter Steinmeier (fotol) kritiseeris leheusutluses NATO-t sõjakas poliitikas Venemaa suunal, nimetade seda “sõjaõhutamiseks”.

Steinmeier osutas NATO vägede paigutamisele Baltimaadesse ja teistesse Ida-Euroopa riikidesse Venemaa piiri lähedale.

“Me peaksime täna hoiduma olukorra teravdamisest sõjaõhutamise ja saabaste trampimisega,” ütles Steinmeier usutluses, mille ajaleht Bild pühapäeval avaldab.

“Eksivad kõik, kelle arvates on võimalik parandada alliansi julgeolekut sümboolsete tankiparaadidega idapiiride lähedal.”

NATO kaitseministrid kiitsid teisipäeval heaks Venemaa heidutamiseks nelja pataljoni saatmise Baltimaadese ja Poola. NATO vägede suurendamine alliansi idatiival peaks saama lõpliku heakskiidu 8.-9. juulil peetaval Varssavi tippkohtumisel.

Venemaa on NATO vägede Ida-Euroopasse paigutamise vastu ja mais teatas ta, et loob vastukaaluks oma edelapiirkonnas kolm uut diviisi.

Alliansi peasekretär Jens Stoltenberg ütles neljapäeval, et Venemaa “püüab luua sõjaliste vahendite abil mõjutsooni”.

“Me täheldame ulatuslikku militariseerimist NATO piiridel – Arktikas, Läänemerel, Mustast merest Vahemereni,” ütles Stoltenberg ajalehele Bild.

NATO juht rõhutas, et alliansi sammud on kaitseiseloomuga: “Me ei taha konflikti provotseerida, vaid hoopis konflikti ära hoida. Me tahame näidata oma partneritele, et oleme kohal, kui nad meid vajavad.”

AFPBaltic News Service

FOTO: Scanpix